wersja mobilna
Online: 442 Wtorek, 2018.01.16

Biznes

RADMOR sponsorem XI edycji konkursu "Gdyński Biznesplan"

środa, 04 września 2013 09:48

Ideą konkursu "Gdyński Biznesplan" jest umożliwienie wszystkim, którzy posiadają niewielkie doświadczenie w prowadzeniu firmy, realizację pomysłu na własny biznes. W trakcie trwania konkursu organizowane są różnego rodzaju szkolenia, spotkania z ekspertami m.in. w dziedzinie marketingu, prawa i księgowości. Pomagają one w prowadzeniu przyszłej działalności gospodarczej, a tym samym wspierają znalezienie swojego miejsca na rynku pracy.

3 czerwca 2013 roku RADMOR jako jeden ze sponsorów, reprezentowany przez Zbigniewa Furmana Dyrektora Ds. Handlu i Marketingu, jak co roku uczestniczył w Gali Finałowej Konkursu "Gdyński Biznesplan 2013". Uroczystość, podczas której nastąpiło ogłoszenie wyników na najlepszy biznesplan, odbyła się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Podczas zeszłorocznej, jubileuszowej edycji konkursu Radmor został uhonorowany statuetką "Partner Konkursu"

Podczas zeszłorocznej, jubileuszowej edycji konkursu Radmor został uhonorowany statuetką "Partner Konkursu"

Do tegorocznego konkursu zgłoszono rekordową liczbę 761 pomysłów na biznes. Do oceny złożono 159 gotowych biznesplanów, nad którymi Jury pracowało blisko miesiąc. W finale znalazło się 13 projektów, posiadających według jurorów największe szanse na realizację.

Główną nagrodę otrzymał Kamil Hajduk z Gdyni, autor projektu firmy "Bahati Rail". Jest to projekt mający na celu stworzenie systemu niskich ekranów dźwiękochłonnych, pozwalających obniżyć hałas wzdłuż linii kolejowych nie ograniczając widoczności. Drugie miejsce zajęła Natalia Strzęciwilk z  projektem "MIŚ - miłość i świadomość". Celem pani Natalii jest projektowanie i produkowanie urządzeń rehabilitacyjnych dla osób niepełnosprawnych, głównie dzieci z porażeniem mózgowym. Laureaci trzeciego miejsca: Aleksander Bielawski, Robert Kowalczyk i Dominik Sędzicki, stworzyli biznesplan "AEON FORM", który zakłada działania designerskie w branży funeralnej (nagrobki, trumny). Wyróżnienie otrzymała również Aleksandra Pilecka za projekt "Faro sals - rejsy, szkolenia i czartery" mający na celu propagowanie wiedzy z zakresu żeglarstwa i bezpieczeństwa.

Dzięki rozmowie Radmora z Panią Natalią Strzęciwilk możliwe było bliższe poznanie jej projektu.
  • Proszę powiedzieć kilka słów o Pani pomyśle na biznes. Czego dotyczy projekt i co kryje się pod pojęciem "MIŚ - miłość i świadomość"?

Pomysł na biznes wpisuje się w sektor medyczny połączony z sektorem mechaniki i biomechaniki. Zakłada on projektowanie, konstruowanie oraz wykonanie urządzeń rehabilitacyjnych lub wspomagających codzienne funkcjonowanie z przeznaczeniem dla dzieci z wadami układu mięśniowo-szkieletowego na indywidualne zamówienie klienta i odpowiadające w 100% jego potrzebom. Oferowane produkty i usługi obejmować będą tzw. konstruowanie od podstaw urządzenia i wykonywanie dostosowań na już istniejącym urządzeniu medycznym.

  • Co stanowiło inspirację dla Pani pomysłu?

Inspiracją dla mojego pomysłu stały się przygotowania do pisania pracy inżynierskiej, której temat dotyczył reedukacji chodu u dzieci z porażeniem mózgowym. Odwiedziłam w tamtym czasie oddziały rehabilitacji dla dzieci i tak naprawdę od tego się zaczęło. Odbyłam też wiele rozmów z rodzicami dzieci niepełnosprawnych i to właśnie oni zasygnalizowali mi, z jakimi problemami dotyczącymi sprzętu i urządzeń się zmagają.

  • Sądzę, że jeszcze jest za wcześnie, aby w pełni ocenić korzyści płynące z uczestnictwa w konkursie, ale proszę powiedzieć, co do tej pory dał Pani start w tym konkursie?

Pełna ocena korzyści płynących z uczestnictwa w konkursie możliwa będzie w późniejszym czasie. Dla mnie najważniejsze jest to, że podczas rozmów indywidualnych odbywających się w ramach etapu finałowego, Jury Gdyńskiego Biznesplanu 2013 pokazało mi nie tylko wiele mocnych stron mojego pomysłu, ale także wskazało potencjalne zagrożenia, na które muszę uważać przy tego typu działalności. Tytuł laureata Gdyńskiego Biznesplanu 2013 z pewnością przyspieszy proces otwierania własnej działalności.

  • Wiem, że nad pomysłem pracuje Pani od dwóch lat. Czy trudno było go ubrać w formę biznesplanu?

Przelanie na papier mojego pomysłu nie było już takie trudne. Najtrudniejszym etapem było poukładanie sobie w głowie zwartej koncepcji, dokładne określenie zakresu działalności, profilu klienta oraz sposobów dotarcia do potencjalnych klientów.

  • Korzystała Pani z pomocy specjalistów, którzy wspierali swoją wiedzą i doświadczeniem uczestników konkursu w różnych dziedzinach tj. prawo, księgowość, marketing?

W ramach konkursu brałam udział w szkoleniu "Jak napisać biznesplan?". Dzięki materiałom szkoleniowym nie miałam problemów z późniejszym napisaniem swojego biznesplanu, a przekazane podczas szkolenia informacje sprawiły, że dokładnie wiedziałam, jakie elementy struktury biznesplanu są najważniejsze.

  • Co chciałaby Pani osiągnąć wdrażając w życie własny biznesplan?

Tworząc biznesplan miałam bardzo jasno sprecyzowany cel - chęć wykonywania tego, co sprawia mi satysfakcję. Jestem z wykształcenia inżynierem mechaniczno-medycznym i tym większa jest dla mnie radość, kiedy wiem, że mam szansę wykonywać pracę w swoim zawodzie. Oprócz sfery zawodowej, ważny jest dla mnie aspekt społeczny. Mam nadzieję, że działalność mojej firmy będzie dowodem na to, że dzieci niepełnosprawne mogą bez przeszkód rozwijać się w grupie rówieśniczej z dziećmi w pełni zdrowymi, świadomość społeczeństwa w temacie niepełnosprawności będzie co raz większa oraz tolerancji i zrozumienia dla dzieci z różnego rodzaju dysfunkcjami też będzie więcej.

  • Jaką radę mogłaby Pani dać wszystkim osobą, chcącym wziąć udział w kolejnej edycji konkursu?

Przede wszystkim konkurs jest szansą, którą otrzymuje każdy z nas od organizatorów. Tylko od nas zależy, czy po nią sięgniemy i będziemy chcieli włożyć w to trochę wysiłku. Udział w konkursie pomaga zdobyć wiedzę na szkoleniach oraz bardzo dużo nowych doświadczeń. Uważam, że miasto Gdynia, które jest organizatorem konkursu, jest bardzo otwarte na młodych ludzi i ich pomysły, więc nie pozostaje mi nic innego jak tylko zachęcić do wzięcia udziału w konkursie tych, którzy jeszcze nie są zdecydowani.

  • Dziękuję bardzo za rozmowę i życzę Pani powodzenia przy realizacji projektu "MIŚ - miłość i świadomość".

Anna Zbucka - Dział Marketingu Radmor

zdjęcia: P. Lewinowicz UMG
Na zdjęciu głównym laureatka II miejsca - Natalia Strzęciwilk - odbiera nagrodę z rąk prezydenta Gdyni, Wojciecha Szczurka.

 

Firmy w artykule

World News 24h

wtorek, 16 stycznia 2018 07:55

Taiwan Semiconductor Manufacturing Co is likely to see a 6 to 8 percent sequential decline in sales in the first quarter of this year amid a slow season, a US-based brokerage said yesterday. Many investors are waiting for an investors’ conference scheduled by TSMC for Thursday, when the chipmaker would detail its results for the fourth quarter of last year and give its sales guidance for the first quarter, market analysts said. In a research note, the US brokerage said its forecast of a sales decline for the first quarter is higher than an earlier market estimate of about a 10 percent sequential fall.

więcej na: www.taipeitimes.com