10 finalistów zrealizuje pomysły w ramach konkursu firmy element14
| Gospodarka ArtykułyFirmy element14, Plotly i Texas Instruments przedstawiły 10 finalistów konkursu "Internet w ogrodzie". Przy użyciu najnowszego rozwiązania SimpleLink Wi-Fi CC3200 LaunchPad firmy TI oraz platformy do współpracy online Plotly uczestnicy rywalizacji mogą zaimplementować w swoich projektach rozwiązania z dziedziny Internetu rzeczy. Zwycięzca zostanie ogłoszony 17 października 2014 roku. Nagrodą będzie wyjazd na targi Maker Faire i możliwość zaprezentowania tam swojego rozwiązania.
- Internet rzeczy to kluczowy trend w elektronice i inżynierii, a firma element14 to miejsce, w którym inżynierowie tworzą rozwiązania z tego zakresu. Otrzymaliśmy kilka wspaniałym propozycji, zarówno od osób ze Stanów Zjednoczonych, jak i z innych krajów, i z niecierpliwością czekamy na to, aż ich projekty sprawią, że w przyszłości urządzenia będą powszechnie podłączane do Internetu, a okres letni stanie się przyjemniejszy - mówiła Dianne Kibbey, dyrektor ds. społeczności w firmie element14.
Uczestnicy i ich zgłoszone projekty:
- Janis Alnis (Łotwa) - system automatycznego nawadniania pomidorów;
- Christopher Bailey (USA) - system podlewania ogrodu z czujnikiem wilgotności, który dodatkowo odstrasza szkodniki;
- Don Bertke (USA) - wykrywacz burz lub wykrywacz wiewiórek odstraszający je od karmników dla ptaków;
- Bill Crum (USA) - system monitoringu bramy do ogrodu;
- Colin Gerrish (Irlandia) - urządzenie do sprawdzania wysokości trawy;
- Steve Hamilton (USA) - system monitoringu ogrodu, mierzący między innymi wilgotność, temperaturę, opady atmosferyczne, światło słoneczne oraz siłę wiatru;
- Łukasz Krysiewicz (Polska) - inteligentny parasol ogrodowy;
- Timothy Nott (USA) - zautomatyzowany system obserwacji ptaków;
- Matthias Stutz (Niemcy) - dachowa stacja pogodowa;
- Brian Sutherland (Kanada) - spryskiwacz z czujnikiem wilgotności.
Finaliści zostaną poproszeni o publikowanie co dwa tygodnie wieści na temat postępów na stronie element14.com/backyard.
Projektując zestaw CC3200 LaunchPad, firma Texas Instruments stworzyła pierwszy w branży jednoukładowy, programowalny mikrokontroler z wbudowanym modułem Wi-Fi. Sercem zestawu jest niezwykle wydajny rdzeń ARM Cortex-M4. Dodanie do niego wbudowanych czujników temperatury oraz 3-osiowego akcelerometru sprawia, że nowy produkt firmy Texas Instruments jest od razu gotowy do wykorzystania w rozwiązaniach z dziedziny Internetu rzeczy.
Dzięki rozwiązaniu Plotly inżynierowie mogą z łatwością rejestrować, przesyłać strumieniowo oraz wizualizować dane ze swoich zestawów rozwojowych, a specjalnie dostosowany do potrzeb użytkowników zestawu LaunchPad interfejs API pozwala na bezproblemowe połączenie zestawu z Internetem.
źródło: element14