Do 2017 r. inwestycje w "Internet rzeczy" osiągną 1,4 biliona dolarów

"Internet rzeczy" pozwoli na komunikację między urządzeniami bez udziału człowieka. Według spółki Bain & Company, jeżeli firmy, zajmujące się produkcją oraz sprzedażą sprzętu i oprogramowania, zainwestują w tworzenie i wdrażanie systemów związanych z Internetem rzeczy, wzrośnie popyt na ich usługi w wielu gałęziach przemysłu. Bain & Company szacuje, że bezpośrednie inwestycje w oprogramowanie i sprzęt mogą wynieść 70 mld dolarów do 2017 r. Doliczając do tego powiązane branże, ich wartość może wzrosnąć nawet do 1,4 biliona dolarów.

Posłuchaj
00:00

Bain & Company przewiduje, że następne trzy do pięciu lat mogą zdefiniować na nowo rzeczywistość. Internet i nowe technologie wciąż zaskarbiają sobie coraz większe rzesze użytkowników w tzw. mainstreamie. Liczba urządzeń połączonych ze sobą, a tym samym obsługujących je aplikacji, rośnie w zaskakującym tempie. Styczniowy zakup Nest’a przez Google za 3,2 mld dolarów potwierdza wysoki entuzjazm liderów wobec usług łączonych, które mają wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów.

Zdaniem Bain & Company obecnie trwają już dynamiczne zmiany i rozwój "Internetu rzeczy", m.in. na poziomie integracji i komunikacji między poszczególnymi zdalnie sterowanymi systemami, które tworzą modelowe rozwiązania informatyczne.

Do 2017 r. inwestycje w "Internet rzeczy" osiągną 1,4 biliona dolarów
Do 2017 r. inwestycje w "Internet rzeczy" osiągną 1,4 biliona dolarów

źródło: Bain & Company

Powiązane treści
IoT po dwóch latach rewolucji
Czy Internet Rzeczy może być niebezpieczny?
Standard IoT EEBus dostępny dla każdego
Intel, Microsoft, Qualcomm i Samsung ujednolicą standardy IoT
Konkurs projektancki na urządzenia IoT
Internet rzeczy motorem rozwoju rynku mikrokontrolerów
Internet rzeczy wpływa na środowisko biznesowe w Polsce
Dobre perspektywy dla Internetu przedmiotów. Czy motorem wzrostu będą Chiny?
255 Tbps - najszybsza na świecie sieć może pomieścić cały internetowy ruch w jednym włóknie
Jeśli chodzi o rozwój IoT, to jestem sceptykiem!
Obroty na rynku internetu przedmiotów wyniosą w tym roku 757 mld dol.
10 finalistów zrealizuje pomysły w ramach konkursu firmy element14
Internet rzeczy będzie wart 400 mld dolarów
250 tys. dolarów dla zwycięzców Internet of Things Innovation Grand Challenge
Internet of Things połączy w 2014 r. 250 mln urządzeń
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Aktualności
Contrans współpracuje z EPT
Optoelektronika
Odwiedź targi Laser World of Photonics 2025 w Monachium!
Projektowanie i badania
Plessey wdraża system MES od Critical Manufacturing w celu wsparcia eksperymentalnych procesów produkcji microLED
Produkcja elektroniki
Rynek półprzewodników rośnie, ale nie w Europie
Komunikacja
Silicon Labs prezentuje BG29: przyszłość Bluetooth LE w miniaturowych urządzeniach
Komunikacja
Usługi cellular-to-satellite już za moment
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Targi zagraniczne
Międzynarodowa wystawa i warsztaty na temat kompatybilności elektromagnetycznej EMV 2025
Statyczne
Logowanie
Targi krajowe
Warsaw Industry Week 2025 - 9. edycja
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów