Nvidia zamknie Icerę - oddział modemów bezprzewodowych

Nvidia poinformowała, że w przyszłym roku zamknie oddział modemów bezprzewodowych Icera. Firma jest otwarta na oferty kupna całego oddziału bądź poszczególnych technologii. Nvidia przejęła brytyjską Icerę w 2011 r., licząc na dobrą sprzedaż platform procesora i modemu bezprzewodowego przeznaczonych do smartfonów. Obecna strategia rozwoju biznesu Nvidii zakłada jednak silne zaangażowanie przede wszystkim w obszar gier komputerowych, motoryzacji oraz technologii chmurowych, jak np. głębokie uczenie maszynowe (deep learning), w których ważną rolę odgrywa grafika komputerowa i przetwarzanie obrazu.

Posłuchaj
00:00

Na rok obecny i przyszły potrzeby firmy w zakresie modemów spełnia jej najnowsze urządzenie Icera 4G LTE, modem kompatybilny ze m.in. standardami 4G HSPA+ i 3G. W latach późniejszych Nvidia będzie szukać partnera do współpracy przy projektowaniu modemów.

źródło: Nvidia

Powiązane treści
NVIDIA przejmuje Mellanox za 6,9 mld dolarów
Nvidia będzie produkowac chipy w procesie 14 nm w fabryce Samsunga
Nvidia oskarża Samsunga i Qualcomma o naruszenie jej patentów GPU
Dzięki Tegrze 4 Nvidia umacnia pozycję na rynku procesorów
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Lipiec 2025
Magazyn
Czerwiec 2025
Targi zagraniczne
Elmässan Stockholm 2025

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów