Globalne dostawy układów NAND Flash wzrosły w II kwartale o 3,4%

| Gospodarka Artykuły

W drugim kwartale podaż układów pamięci NAND Flash o wysokiej pojemności umocniła się w skutek popytu ze strony chińskich dostawców smartfonów, a także dzięki rozbudowie przez firmy zapasów przed wypuszczeniem na rynek iPhone’a w wersji 7, poinformowała badająca rynki pamięci firma DRAMeXchange. Spadek cen w zamówieniach kontraktowych na karty pamięci flash eMMC oraz dyski SSD w wersjach zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla firm stracił impet.

Globalne dostawy układów NAND Flash wzrosły w II kwartale o 3,4%

Ceny płytek pamięci NAND Flash u dostawców zaczęły nawet w kwietniu rosnąć. Ogólnie w II kw. globalne obroty układami NAND flash w skali kwartalnej wzrosły o 3,4%. Tym samym zmienił się trwający sześć miesięcy trend spadku obrotów na tym rynku. W drugiej połowie roku analitycy spodziewają się nawet, że dostawcy układów pamięci wypracują zyski.

Pamięci 3D - najnowsza technologia w obrębie pamięci NAND Flash - nie przestaje zyskiwać na znaczeniu. W tym segmencie potencjał produkcyjny szybko rozwija Samsung. W ostatnich miesiącach Koreańczycy znacznie powiększyli swój udział w rynku trójwymiarowych dysków półprzewodnikowych zbudowanych z pamięci 3D NAND. Do grona wytwórców trójwymiarowych pamięci NAND dołączyła Toshiba, uruchamiając produkcję w nowym zakładzie Fab 2. Uruchomienie produkcji 3D NAND Flash zapowiada także SK Hynix i Western Digital.

źródło: I-Connect007

Zobacz również