Peregrine Semiconductor przejmuje Arctic Sand Technologies

| Gospodarka Artykuły

Zależna od Muraty spółka Peregrine Semiconductor Corp., twórca RF SOI (silicon on insulator), ogłosiła przejęcie firmy Arctic Sand Technologies. Wywodząca się z MIT firma Arctic Sand Technologies projektuje i produkuje półprzewodniki małej mocy do zastosowań w konwerterach DC-DC. Ta ważna dla Muraty akwizycja przyspieszy jej wizję zrewolucjonizowania elektroniki zasilającej dzięki dostępowi do najmniejszych i  najbardziej wydajnych na świecie rozwiązań.

Peregrine Semiconductor przejmuje Arctic Sand Technologies

W wyniku akwizycji półprzewodniki Arctic Sand zostaną dołączone do istniejącej linii produktów Muraty, co wzmocni biznes modułów mocy na rynku telekomunikacyjnym, w dziedzinie transmisji danych oraz na rynku elektrycznych rozwiązań przemysłowych. Ponadto firma Murata będzie mogła nadać przyspieszenie rozwiązaniom Arctic Sand przeznaczonym dla komputerów mobilnych, smartfonów i paneli LCD. Arctic Sand nadal będzie rozwijać wysokowydajne półprzewodniki mocy, korzystając teraz z zalet półprzewodników SOI firmy Peregrine oraz wiodących w branży przetworników indukcyjnych i kondensatorów Muraty.

Technologia Arctic Sand zapewnia wiodącą w branży wydajność w zakresie przetwarzania energii, dzięki czemu powstające rozwiązania można dedykować większej liczbie różnych zastosowań. W niektórych przypadkach technologia Arctic Sand umożliwia ograniczenie przestrzeni zajmowanej przez elementy mocy o 50%, wysokość elementów zmniejsza trzykrotnie, o połowę redukuje straty w zarządzaniu energią i zwiększa czas pracy danej platformy o więcej niż godzinę. Połączenie tej technologii z modułowymi rozwiązaniami firmy Murata umożliwi przedstawienie oferty układów o wysokiej integracji i doskonałej wydajności w zakresie zasilania małej mocy. Ponieważ komponenty elektryczne i elektroniczne stają się coraz mniejsze i cieńsze, oczekuje się, że zapotrzebowanie na te technologie będzie coraz bardziej rosło.

źródło: Peregrine Semiconductor

Zobacz również