Hon Hai planuje zwiększenie produkcji w Czechach

| Gospodarka Artykuły

Jak informuje anglojęzyczny Prague Daily Monitor, chiński koncern Hon Hai planuje zwiększyć swoje inwestycje w Republice Czeskiej. Gazeta internetowa cytowała raport CIA News (Czech Information Agency), który informuje, że Hon Hai, znany poza Tajwanem jako Foxconn Technology Group, zamierza do końca przyszłego roku zainwestować miliardy czeskich koron - 1 korona to 0,046 dolara. Planowana inwestycja będzie miała na celu wprowadzenie na rynek czeski i amerykański produktów medycznych, ale jej rozmiary nie zostały określone.

Hon Hai planuje zwiększenie produkcji w Czechach

Hon Hai ma już zakłady produkcyjne w Czechach - w Pardubicach i Kutnej Horze - które zatrudniają około 4 tys. pracowników. Funkcjonują tam zautomatyzowane linie produkcyjne, które obsługują szeroki zakres produktów, w tym telefony komórkowe i urządzenia opartych na technologiach chmurowych; działa również centrum badawczo-rozwojowe.

Według doniesień czeskich mediów, Hon Hai zapewnił już sobie zamówienia od firmy Inogen Inc z siedzibą w Kalifornii. Począwszy od października, dla amerykańskiego odbiorcy produkować będzie przenośne koncentratory tlenu dla osób z problemami oddechowymi.

źródło: Taipei Times