Polacy szóstą liczebnie grupą odwiedzającą targi Productronica

| Gospodarka Artykuły

Jak informują organizatorzy, tegoroczna edycja targów produkcji elektroniki Productronica w Monachium okazała się sukcesem. W imprezie wzięło udział 1200 wystawców i 44 tys. gości. Odwiedzających było o 20% więcej niż w 2015 roku, a więc podczas poprzedniej edycji. Największy przyrost liczby gości odnotowano wśród odwiedzających z Tajwanu i Stanów Zjednoczonych. Hasłem przewodnim były IoT, Big Data i miniaturyzacja, rozumiane jako wpływ rosnącej popularności sensorów oraz miniaturowych aplikacji akwizycji danych na produkcję.

Polacy szóstą liczebnie grupą odwiedzającą targi Productronica

W praktyce Productronica była miejscem dla wszystkich dostawców urządzeń, materiałów, oprogramowania i usług produkcyjnych.

Firm z Polski nie było na targach wiele - kilka miało swoje stoiska, np. TME, Vegatronik czy Renex. Kilka pozostałych pokazywało swoje produkty w ramach ekspozycji łączonej lub razem z dystrybutorem (jak Mechatronika). Tak było też w poprzednich latach i stan ten można uznać za normalny.

Sporym zaskoczeniem jest to, że liczebnie Polacy stanowili szóstą grupę odwiedzających targi (po Niemcach, Włochach, Austriakach, Szwajcarach i Czechach), co oznacza, że Productronica jest dla nas ważnym wydarzeniem i miejscem, gdzie szukamy dostawców, technologii, nowości i pomysłów na rozwój biznesu.

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie