W III kwartale ceny DRAM wzrosną tylko nieznacznie

| Gospodarka Artykuły

Według DRAMeXchange średnie ceny sprzedaży (ASP) DRAM odnotują nieznaczny wzrost w trzecim kwartale, a w czwartym kwartale pozostaną na ustabilizowanym poziomie. DRAMeXchange spodziewa się, że produkcja DRAM, liczona jako pojemność układów, zwiększy się w trzecim kwartale o 4,8%. W połączeniu z niewielkim wzrostem cen przewidywana wartość produkcji w branży osiągnie w tym czasie kolejny rekordowy poziom.

W III kwartale ceny DRAM wzrosną tylko nieznacznie

W trzecim kwartale wzrost popytu na pamięci DRAM napędzany będzie przez zapotrzebowanie na serwery i urządzenia mobilne. Jednak w przypadku pamięci graficznych będzie wręcz przeciwnie - ich sprzedaż zostanie spowolniona, głównie ze względu na spadający popyt na wydobywanie kryptowalut.

Przewiduje się, że dostawy pamięci DRAM liczone jako pojemność będą w następnych kilku kwartałach nadal rosnąć, ponieważ producenci migrują do nowych technologii przetwarzania 1X/1Ynm. Ta właśnie migracja była motorem zwiększania dostarczanej na rynek pojemności w drugim kwartale bieżącego roku, choć jednocześnie obserwowano pewne problemy dotyczące wydajności i jakości produktów. W drugim kwartale producenci dostarczyli o 3,2% więcej bitów pamięci, licząc kwartał do kwartału.

źródło: DigiTimes