Przychody na rynku DRAM wzrosły w 2017 roku o 76% i wzrosną o 30% w roku 2018

Zdaniem analityków DRAMeXchange przychody generowane w sektorze pamięci DRAM w 2018 roku mają wzrosnąć o ponad 30%, a w roku 2017 wzrosły aż o 76%, licząc rok do roku. Na rynku serwerowych układów DRAM zapotrzebowanie pochodzi głównie od firm Google, Microsoft, Facebook oraz Apple, ponieważ kupują one serwery dla swoich centrów danych. DRAMeXchange szacuje, że ceny serwerowych pamięci DRAM wzrosną w pierwszym kwartale bieżącego roku o 3-5%.

Posłuchaj
00:00

Na rynku mobilnych DRAM na popyt wpływają niższe od oczekiwań ceny smartfonów i zmiany cen pamięci NAND Flash. Ponadto chińska Narodowa Komisja ds. Rozwoju i Reform interweniowała przeciwko dalszemu podnoszeniu cen DRAM. W rezultacie wzrost cen na mobilnych pamięci DRAM został zahamowany. Najnowsze analizy przewidują kwartalny wzrost średnich cen układów mobilnych o 3%. DRAMeXchange spodziewa się, że w 2018 r. całkowite przychody wzrosną o ponad 30%, osiągając 96 mld dolarów.

W rankingu przychodów za czwarty kwartał 2017 liderem był nadal Samsung, który osiągnął nowy rekord 10,1 mld dolarów ze sprzedaży DRAM, co oznacza wzrost o 14,5% w stosunku do kwartału trzeciego. Odpowiednio 2 i 3 miejsce zajęły firmy Hynix i Micron. Dwójka koreańskich dostawców pamięci ma 74,7% udziału w globalnym rynku DRAM - Samsung - 46% a SK Hynix - 28,7%.

źródło: Electronics Weekly

Powiązane treści
W III kwartale ceny DRAM wzrosną tylko nieznacznie
Ceny serwerowych pamięci DRAM będą rosły w miarę wzrostu popytu na serwery w Chinach
IC Insights podnosi prognozę wzrostu rynku IC z 8 do 15%
W pierwszej połowie bieżącego roku ceny DRAM jeszcze wzrosną
W czwartym kwartale sprzedaż DRAM osiągnie rekordową wartość 21 mld dolarów
Firmy z Chin zainwestują 18 miliardów juanów w rozwój 19 nm technologii DRAM
SK hynix zainwestuje 9,6 bln wonów w fabryki układów DRAM i NAND
Firmy SK Hynix i Micron ogłaszają plany rozwoju 10-nanometrowych pamięci DRAM
Sprzedaż mobilnych pamięci DRAM osiągnęła w II kwartale 2018 rekordowy poziom
W 2018 sprzedaż DRAM osiągnie ponad 100 mld dolarów
Ceny średnie DRAM zaczynają spadać
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Projektowanie i badania
Veeam finalizuje przejęcie Securiti AI
Komunikacja
VIOLA 200 – kompaktowe radio cyfrowe dla wymagających użytkowników
Zasilanie
Infineon przeszedł na zieloną energię elektryczną we wszystkich lokalizacjach na świecie
Zasilanie
Siemens i nVent tworzą przełomową architekturę referencyjną dla centrów danych AI NVIDIA
Mikrokontrolery i IoT
AAEON i DEEPX łączą siły, integrując ultraefektywny akcelerator AI z platformami UP
Projektowanie i badania
Tylko jedna doba i wspólny cel – usprawnienie działania państwa. Zakończył się HackNation 2025
Zobacz więcej z tagiem: Artykuły
Magazyn
Grudzień 2025
Magazyn
Listopad 2025
Informacje z firm
Grupa RENEX zaprasza na targi Evertiq EXPO Warszawa 2025

Koń trojański w układzie scalonym: Dlaczego europejski sektor zbrojeniowy musi uniezależnić się od chińskiej elektroniki

Współczesna geopolityka nie pozostawia złudzeń – era powszechnej globalizacji dobiegła końca, a jej miejsce zajmuje epoka strategicznej autonomii i bezpieczeństwa narodowego. W obliczu wojny za naszą wschodnią granicą oraz rosnącego napięcia na linii Waszyngton - Pekin, Europa stanęła przed koniecznością redefinicji swojego podejścia do produkcji obronnej oraz akceptacji faktu, że prawdziwe bezpieczeństwo zaczyna się nie na poligonie, ale w fabryce.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów