Sprzedaż mobilnych pamięci DRAM osiągnęła w II kwartale 2018 rekordowy poziom

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Według DRAMeXchange przychody ze sprzedaży mobilnych pamięci DRAM wyniosły w drugim kwartale bieżącego roku 8,87 mld dolarów, co daje sekwencyjny wzrost o 5,1% i po raz kolejny ustanawia rekordowy poziom. W tym samym czasie wzrosły też ceny średnie układów oraz dostawy liczone jako pojemność.

Sprzedaż mobilnych pamięci DRAM osiągnęła w II kwartale 2018 rekordowy poziom

W drugim kwartale produkcja smartfonów wzrosła o prawie 3% w ujęciu kwartalnym, dzięki wprowadzeniu nowych flagowych modeli opartych o system Android. Ponadto głównym standardem pamięci RAM w modelach zaawansowanych stało się 6 GB, podczas gdy dostępnych jest coraz więcej modeli wyposażonych w 8 GB RAM-u.

DRAMeXchange zauważa jednak, że pomimo udostępnienia w trzecim kwartale nowych iPhone'ów, ogólny rynek smartfonów wzrośnie jedynie nieznacznie. Również wzrost zaawansowania chipów pamięci nie wpłynie na podniesienie ich cen kontraktowych, które mają pozostać na tym samym poziomie.

Jak informuje DRAMeXchange, branżowy lider - firma Samsung - odnotował w drugim kwartale wzrost przychodów generowanych przez mobilne pamięci DRAM o 5,8%, do 5,04 mld dolarów. Koreańska spółka utrzymuje ponad 50% udziału w światowym rynku pamięci DRAM.

źródło: DigiTimes