Trzej topowi producenci pamięci biją rekordy przychodów

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Najwięksi na świecie trzej dostawcy układów pamięci - Samsung Electronics, SK Hynix i Micron Technology - odnotowali, że ich połączone przychody generowane przez sprzedaż pamięci DRAM i flash osiągnęły w trzecim kwartale 2018 roku rekordowy poziom 37,3 mld dolarów. Wynik ten jest głównie rezultatem popytu na serwery i smartfony o coraz większych wymaganiach co do specyfikacji pamięci.

Trzej topowi producenci pamięci biją rekordy przychodów

Łączne przychody za trzeci kwartał 2018 roku stanowiły wzrost o 8% w ujęciu sekwencyjnym i o 36% w skali roku.

Jak informuje Digitimes Research, w trzecim kwartale 2018 r. sprzedaż chipów DRAM stanowiła aż 71% łącznych przychodów z mikroukładów pamięci wygenerowanych przez 3 największych dostawców. Ich łączna sprzedaż samych pamięci DRAM osiągnęła w trzecim kwartale 26,4 mld dolarów, co stanowi sekwencyjny wzrost o 10%.

Digitimes Research szacuje, że czynniki sezonowe oraz korekta zapasów, którą rozpoczynają producenci urządzeń, spowodują osłabienie popytu i spadek cen pamięci w czwartym kwartale 2018 i w pierwszym kwartale 2019 r. Najwięksi producenci układów pamięci najprawdopodobniej nie odzyskają dynamiki przychodów aż do drugiej połowy przyszłego roku.

źródło: DigiTimes

Zobacz również