Globalne przychody w sektorze NAND Flash spadły o 3%

| Gospodarka Artykuły

Najnowsza analiza DRAMeXchange wskazuje, że czynniki sezonowe spowodowały w I kwartale br. korekty cen w dół. Przychody markowych dostawców NAND Flash spadły w I kw. 2018 r. o 3%, licząc kwartał do kwartału. Ceny kontraktowe produktów eMMC/UFS oraz SSD mają w II kw. nadal spadać, ponieważ rynek wykazuje niewielką nadpodaż.

Globalne przychody w sektorze NAND Flash spadły o 3%

Aby pomóc w stymulowaniu wzrostu popytu na pojemność dostawcy układów NAND Flash obniżają ceny produktów należących do kategorii standardowych i o dużej gęstości, na przykład dyski SSD 256 GB czy UFS 128/256 GB. Z tego powodu w II kw. 2018 DRAMeXchange spodziewa się stabilnych przychodów dostawców NAND Flash.

Wybiegając w przyszłość do II połowy roku 2018, popyt związany z kolejną wersją iPhone'a i zazwyczaj dobrym końcem roku ustabilizuje ceny produktów NAND Flash. Obecnie zapotrzebowanie na chipy NAND Flash ze strony producentów OEM zostało ograniczone przez rosnące przez prawie rok ceny, zatem najnowsze trendy cenowe pobudzą producentów OEM działających na rynku komputerów osobistych i smartfonów, by ulepszyć specyfikacje pamięciowe swoich kolejnych produktów. W ten sposób popyt na rynku NAND Flash powróci do stanu zdrowego wzrostu.

źródło: I-Connect007

Zobacz również