Ceny NAND flash pozostają w trendzie spadkowym

Według źródeł branżowych, mimo optymizmu co do ożywienia popytu w drugiej połowie 2019 r., ceny pamięci NAND flash nadal nie wykazują oznak odbicia. Źródła wskazują jednak, że powszechnie uważa się, iż popyt na smartfonowe chipy NAND flash w drugiej połowie 2019 r. znacznie wzrośnie. Równolegle, do ożywienia dojść ma także na rynku serwerów i centrów danych, co stanowić ma kolejny impuls dla wzrostu na rynku pamięci. Niemniej jednak, ceny pamięci NAND flash w drugiej połowie roku mają nadal spadać.

Posłuchaj
00:00

Jak zauważają źródła, omawiane ceny zbliżyły się już do poziomu kosztów ponoszonych przez wielu producentów, a i tak pozostają pod presją zniżkową. Ponadto globalne warunki handlu nadal są niekorzystne dla popytu na rynku końcowym, a popyt ze strony dostawców centrów danych również nie wykazuje znaczącego wzrostu. Ocenia się, że w drugiej połowie 2019 r. ceny NAND flash mogą przestać spadać, jeśli między drugą połową czerwca a lipcem wróci popyt ze strony amerykańskich dostawców centrów danych.

Źródło: DigiTimes

Powiązane treści
W 2019 roku ceny DRAM i NAND flash gwałtownie spadną
Rynkową rywalizację rozpoczęła nowa fabryka układów NAND flash firmy Hynix
Malejące ceny zwiększają sprzedaż dysków SSD
Toshiba Memory i Western Digital oficjalnie otwierają nową fabrykę układów NAND flash 3D
Globalne przychody w sektorze NAND Flash spadły o 3%
Ceny NAND flash mogą w drugiej połowie roku spadać
Rynek NAND - niestabilne ceny, niepewna podaż
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
PCB
Studenci TU Delft rozwijają elektronikę egzoszkieletu do samodzielnego chodzenia
Zasilanie
Od samochodów elektrycznych do serwerowni AI - jak innowacje 800 V redefiniują architekturę centrów danych
Komponenty
GigaDevice dostarczy komponenty dla platform samochodowych firmy Tury
Projektowanie i badania
Łukasiewicz stawia na rozwój krajowej elektroniki. Nowe Laboratorium Obwodów Drukowanych i Montażu Elektronicznego otwarte w Warszawie
Pomiary
Rynek ADAS zmierza ku wartości 66 miliardów dolarów
Zasilanie
Mouser Electronics i EPC ogłaszają umowę dystrybucyjną obejmującą rozwiązania zasilania eGaN
Zobacz więcej z tagiem: Produkcja elektroniki
Raporty
Kontraktowa produkcja elektroniki i usługi EMS
Targi zagraniczne
HKTDC Hong Kong Electronics Fair 2026 (edycja jesienna)
Targi zagraniczne
EuMW 2026 - European Microwave Week

Rozwiązania dotykowe dla inteligentnych wyświetlaczy kokpitowych

Branża motoryzacyjna zmienia się w niespotykanym dotąd tempie, a nowoczesne pojazdy wymagają wyświetlaczy kokpitowych, które są nie tylko zachwycające wizualnie, ale także bezpieczne, niezawodne i intuicyjne w obsłudze. Rozszerzona generacja Microchip's M1 kontrolerów ekranów dotykowych maXTouch pozwala sprostać tym wyzwaniom.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów