Flagowe smartfony trafiające na rynek w 2019 roku będą miały co najmniej 10 GB RAM

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Według źródeł branżowych nowe smartfony bazujące na systemie Android, które będą wprowadzane na rynek w 2019 roku, będą kusiły klientów zaktualizowanymi niektórymi podstawowymi komponentami, w szczególności upgradem do 10 lub więcej GB pamięci RAM w urządzeniach flagowych. Firmy, jak Xiaomi, ZTE i Vivo, zaprezentowały już swoje nowe modele z 10 GB pamięci RAM, a Lenovo wprowadziło pierwszy w branży smartfon z RAM-em o pojemności 12 GB.

Flagowe smartfony trafiające na rynek w 2019 roku będą miały co najmniej 10 GB RAM

Źródła branżowe twierdzą, że mimo iż w bieżącym roku aktualizacja specyfikacji pozostanie główną strategią producentów smartfonów, zapotrzebowanie na mobilne chipy DRAM raczej nie wzrośnie aż do drugiej połowy roku 2020. Również chęć wymiany smartfonów na nowe modele, przed komercjalizacją telefonów 5G pozostanie ograniczona.

Dostawcy smartfonów zaczęli już promować poprawę funkcjonalności swoich urządzeń, znajdując w tym sposób na różnicowanie produktów. Jak zauważył prezes Nanya Technology Lee Pei-ing, ulepszenia, takie jak dodanie sztucznej inteligencji i wielu modułów fotograficznych, również wymagają upgrade'u w zakresie pamięci.

źródło: DigiTimes