Spółka joint venture OSRAM Continental rozpoczęła działalność

| Gospodarka Artykuły

Po pomyślnym zakończeniu wszystkich negocjacji i wydaniu odpowiednich zezwoleń uzyskanych po urzędowych kontrolach, ruszyło, zgodnie z wcześniejszym planem, wspólne przedsięwzięcie technologicznych firm OSRAM i Continental. Spółka joint venture, o nazwie OSRAM Continental GmbH, oficjalnie rozpoczęła działalność 2 lipca 2018 r. Continental i Osram posiadają w spółce po 50% udziałów.

Spółka joint venture OSRAM Continental rozpoczęła działalność

Rynek oświetlenia samochodowego znajduje się obecnie w okresie przejściowym i szybko wdraża półprzewodnikowe technologie oświetleniowe. W rezultacie coraz ważniejsze staje się oprogramowanie i elektronika. Firmy Continental i OSRAM, tworząc nową spółkę, połączyły swoje mocne strony w każdym z tych obszarów i będą opracowywać najnowocześniejsze moduły reflektorów oraz rozwiązania obejmujące oświetlenie tylne i wewnętrzne samochodów. Partnerzy liczą, że joint venture przeniesie inteligentne oświetlenie samochodowe na nowy poziom.

Spółka OSRAM Continental GmbH początkowo zatrudniać będzie około 1500 osób w 16 lokalizacjach na całym świecie, mając siedzibę główną w Monachium. W przyszłości siedziba ma być przeniesiona do Garching.

Wspólne przedsięwzięcie ma na celu wygenerowanie rocznej sprzedaży na poziomie trzycyfrowym, wyrażanym w milionach euro. Roczne stopy wzrostu przez następne pięć lat mają mieć wartość dwucyfrową. Przewidywania te oparte są na silnym wzroście rynku LED oraz rynku modułów i rozwiązań oświetleniowych opartych na laserach, a także związanej z nimi elektroniki. Oczekuje się, że pierwsze podzespoły opracowane przez wspólne przedsiębiorstwo będą gotowe do produkcji seryjnej w 2021 r.

źródło: Continental