SK Hynix rejestruje w II kwartale 2018 rekordowe zyski i przychody

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Firma SK Hynix odnotowała w drugim kwartale bieżącego roku zysk netto w wysokości 4,4 bln KRW (3,87 miliarda USD) przy skonsolidowanych przychodach wynoszących 10,37 bilionów KRW. W obu przypadkach wyniki osiągnęły rekordowy poziom.

SK Hynix rejestruje w II kwartale 2018 rekordowe zyski i przychody

SK Hynix wygenerował w drugim kwartale zysk operacyjny w wysokości 15,57 bilionów KRW, również najwyższy w historii. Rosnące dostawy produkowanych przez koreańską firmę pamięci DRAM i NAND flash doprowadziły odpowiednio do sekwencyjnych wzrostów o 19 i 28% w zakresie przychodów i zysków operacyjnych w ciągu omawianego kwartału.

Dostawy Hynixa, liczone jako pojemność pamięci, w przypadku DRAM wzrosły w drugim kwartale o 16% - głównie dzięki dzięki silnemu popytowi na serwery i komputery osobiste, a w przypadku NAND flash o 19% - przede wszystkim w wyniku rosnącego zapotrzebowania na dyski SSD oraz w następstwie ekspansji chińskich marek smartfonowych.

SK Hynix zamierza rozwijać chipy DRAM 1Xnm przeznaczone dla aplikacji serwerowych i mobilnych, jednocześnie zwiększając dostawy 72-warstwowych układów 3D NAND dla rozwiązań mobilnych i dysków SSD klasy biznesowej.

Ponadto firma SK Hynix planuje zakończyć we wrześniu budowę pomieszczeń typu cleanroom w swojej nowej fabryce w Cheongju w Korei Południowej. Nowa fabryka ma rozpocząć produkcję na początku 2019 roku. Równolegle, do końca 2018 roku, firma chce również powiększyć cleanroomy w fabryce w Wuxi, w Chinach.

źródło: DigiTimes