Intel spodziewa się w 2018 roku przychodów na poziomie 70 mld dolarów

Firma Intel osiągnęła w II kwartale bieżącego roku zysk netto w wysokości 5,91 mld dolarów przy sprzedaży rosnącej rok do roku o 15%, do wartości 16,96 mld. Sprzedaż komputerów PC przyniosła Intelowi przychód o wartości 8,73 mld dolarów, o 6% więcej, licząc rok do roku.

Posłuchaj
00:00

Jednostka serwerowa Intela osiągnęła przychód w wysokości 5,55 mld dolarów - wzrost o 27% r/r, natomiast działalność związana z pamięciami dała przychód 1,08 mld dolarów - wzrost o 23% r/r. Działalność w obszarze Internetu Rzeczy przyniosła firmie sprzedaż w wysokości 880 milionów dolarów - wzrost o 22% r/r. Biznes programowy osiągnął sprzedaż wartą 517 milionów dolarów - wzrost o 18% w stosunku do ubiegłego roku.

Intel spodziewa się rocznych przychodów w wysokości 69,5 miliarda dolarów. Firma cały czas poszukuje stałego CEO po tym jak z funkcji zrezygnował Brian Krzanich.

Źródło: Electronics Weekly

Powiązane treści
W 2017 roku Intel sprzedał chipy obsługujące sztuczną inteligencję warte miliard dolarów
Brian Krzanich zrezygnował ze stanowiska CEO Intela
Intel Core 9. generacji zadebiutuje w październiku
Intel zwiększy ekspansję w Izraelu, inwestując 5 miliardów dolarów
Intel wesprze się outsourcingiem przy produkcji swoich chipów 14 nm
Intel Capital zainwestuje 72 mln dolarów w 12 start-upów technologicznych
Intel wyda 1 miliard dolarów na zwiększenie produkcji chipów 14 nm
Intel dostarczy 70% modemów do iPhonów w tym roku i 100% w roku 2019
Intel zainwestuje 5 miliardów dolarów w izraelską fabrykę
Intel inwestuje w 15 start-upów z sektora Big Data
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Onsemi i Nvidia wdrożą zasilanie 800 V dla centrów danych AI nowej generacji
Komponenty
Sensrad i Arbe Robotics wprowadzają na rynek pierwsze radary 4D z układem nowej generacji
Produkcja elektroniki
SEMI Europe publikuje zalecenia dotyczące rewizji REACH
Mikrokontrolery i IoT
Astute Group globalnym dystrybutorem układów pamięci i mikrokontrolerów Puya Semiconductor
Produkcja elektroniki
Rynek półprzewodników RF w fazie szybkiego wzrostu. Czy dla RF rozpoczyna się nowa era?
Produkcja elektroniki
Pierwiastki ziem rzadkich stały się narzędziem wojny handlowej
Zobacz więcej z tagiem: Produkcja elektroniki
Gospodarka
SEMI Europe publikuje zalecenia dotyczące rewizji REACH
Gospodarka
Rynek półprzewodników RF w fazie szybkiego wzrostu. Czy dla RF rozpoczyna się nowa era?
Gospodarka
Pierwiastki ziem rzadkich stały się narzędziem wojny handlowej

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów