Unigroup Spreadtrum & RDA kontynuuje globalną ekspansję

Według prezesa firmy Adama Zenga, Unigroup Spreadtrum & RDA, będąc największym chińskim producentem układów scalonych, spodziewa się, że w 2019 r. wprowadzi na rynek swoje 12-nanometrowe chipy, a w rok później układy 7 nm, przeznaczone do obsługi systemów sztucznej inteligencji, pojazdów autonomicznych, rozwiązań chmurowych oraz edge computingu. Firma ma ambicje zostania w niedalekiej przyszłości wiodącym na świecie projektantem układów scalonych.

Posłuchaj
00:00

Adam Zeng powiedział, że odkąd Spreadtrum Communications i RDA Microelectronics zostały w 2014 r., w ramach chińskiego konglomeratu półprzewodnikowego Tsinghua Unigroup, połączone w Unigroup Spreadtrum & RDA, tak utworzona jednostka rozwinęła się w światowego projektanta chipów do smartfonów nr 3, który jest w stanie zaoferować masową produkcję układów 16- i 14-nanometrowych.

Dwa lata po fuzji Unigroup Spreadtrum i RDA rozpoczęły budowę parku naukowego w Xiamen, dynamicznie rozwijającego się centrum informatycznego na południowo-wschodnim wybrzeżu Chin. Łączny koszt inwestycji wyniesie około 4 mld CNY (585,06 mln USD).

Przedsiębiorstwo Unigroup Spreadtrum & RDA wprowadziło też nową markę UNISOC, by lepiej zglobalizować swoją działalność. Marka polegać ma na wewnętrznych innowacjach i międzynarodowej współpracy, aby rozwinąć przyszłą ekspansję firmy i stworzyć zdrowy ekosystem dla chińskiego przemysłu półprzewodnikowego.

CEO Adam Zeng ujawnił również, że od początku 2018 roku firma połączyła siły z Intelem, aby rozwinąć obecność na rynku chipów 5G. Obie firmy opracowują smartfonową platformę 5G, która będzie wyposażona w modem 5G firmy Intel. Będzie to pierwszy na rynku high-endowy smatrfon 5G Spreadtrum & RDA oparty na Androidzie, łączący w sobie doświadczenie firmy dotyczące konstrukcji chipów z ogromnym doświadczeniem technicznym Intela w zakresie modemów. Firmy współpracować będą również przy wdrożeniu sieci 5G w 2019 r.

Adam Zeng powiedział, że jego firma zakończyła testy interoperacyjności i rozwoju 5G (IODT) z zastosowaniem prototypowych urządzeń firmy Huawei, zgodnie z najnowszym standardem 3GPP Release 15, i planuje wprowadzić na rynek układy 5G w 2019 roku, by wspierać pierwszą falę smartfonów 5G i trafić na rynek we wrześniu tego roku.

Unigroup Spreadtrum & RDA ma obecnie ponad 4500 pracowników i obsługuje 14 centrów badawczo-rozwojowych oraz siedem centrów obsługi klienta w Chinach, Hongkongu, na Tajwanie, w Stanach Zjednoczonych i w Indiach. Przedsiębiorstwo złożyło ponad 3500 wniosków patentowych poza Chinami.

Źródło: DigiTimes

Powiązane treści
Qualcomm, MediaTek i Spreadtrum pozostają największymi dostawcami układów do urządzeń mobilnych
Tsinghua Unigroup zainwestuje 47 mld dolarów w budowę półprzewodnikowego imperium
Kosztem 30 mld dolarów Tsinghua Unigroup zbuduje w Nankin fabrykę pamięci
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Produkcja elektroniki
Gospodarka
SK hynix dołącza do Samsunga jako największy producent pamięci na świecie
Gospodarka
Microchip zawiera umowę partnerską z Delta Electronics w sprawie rozwiązań z węglika krzemu
Gospodarka
TSMC przebija prognozy i osiąga rekordowy kwartalny zysk w wysokości 13,5 mld dolarów

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów