Światowa sprzedaż telewizorów LCD osiągnie w 2019 roku 218 mln sztuk

| Gospodarka Aktualności

Zgodnie z danymi Digitimes Research przewiduje się, że globalne dostawy telewizorów LCD wzrosną o zaledwie 1,7% - do 218 mln sztuk w 2019 roku - i będą nadal wzrastać nieznacznie, do 236 mln sztuk w roku 2023. Oznacza to CAGR na poziomie 1,6% w ciągu następnych pięciu lat.

Światowa sprzedaż telewizorów LCD osiągnie w 2019 roku 218 mln sztuk

Dostawy telewizorów LCD od producentów z Tajwanu wyniosą 35,61 mln sztuk w 2019 roku i w okresie 5-letniej prognozy będzie je charakteryzował wskaźnik CAGR 3,4%. Dostawy z Tajwanu w proporcji do dostaw notowanych na całym świecie wzrosną w 2023 roku do 17,5%, z 15,9% osiągniętych w roku bieżącym. Oczekuje się, że producenci z Tajwanu będą w dalszym ciągu borykać się z ostrą konkurencją ze strony rywali z Chin.

W przyszłości tajwański przemysł telewizorów prawdopodobnie zdominowany zostanie przez dwie duże firmy - Foxconn Electronics i TPV Technology - oraz mniejszą - Amtran Technology. Foxconn będzie liderem tajwańskiego przemysłu ODM TV. Oczekuje się, że firma TPV powróci na ścieżkę wzrostu, przejmując globalne prawo zarządzania marką Philips, co wzmocni sprzedaż w obu Amerykach oraz w Indiach, kończąc okres spowolnienia sprzedaży notowany w latach 2017-2018.

Dostawy firmy Amtran prawdopodobnie stopniowo ulegną zmniejszeniu, ale dzięki dobrej strukturze klientów firma będzie działać stabilnie. Inni gracze rynku ODM, w tym Wistron, Compal Electronics i Darwin Precisions, prawdopodobnie w ciągu najbliższych pięciu lat opuszczą ten rynek z powodu braku ekonomicznego uzasadnienia utrzymywania skali ich produkcji.

źródło: DigiTimes