Spółki zależne Sonelu na cenzurowanym

| Gospodarka Aktualności

Sonel, krajowy producent aparatury pomiarowej dla energetyki, walczy o poprawę rentowności spółek-córek. Choć w I półroczu Sonelowi udało się poprawić wynik finansowy grupy i krajowa spółka-matka jest rentowna, to nadal sytuacja ogólna całej grupy jest trudna, bo problemy mają wszystkie dwa przedsiębiorstwa zagraniczne i krajowy Foxytech.

Spółki zależne Sonelu na cenzurowanym

W najtrudniejszej sytuacji jest podmiot amerykański, który prowadzi działalność doradczą i rozpoczyna próby sprzedaży mierników w USA. Z kolei spółka indyjska w I półroczu uzyskała wyniki nieznacznie słabsze od oczekiwań, ale z niezłymi perspektywami na drugie półrocze. Władze Sonela wciąż widzą na indyjskim rynku olbrzymią szansę na rozwój, a pomóc w tym ma większa stabilność lokalnej gospodarki i wzrastająca rozpoznawalność marki Sonel.

Rentowności nie uzyskał wciąż polski Foxytech. W I półroczu spółka rozpoczęła sprzedaż nowego urządzenia - detektora jakości powietrza. W IV kwartale sprzedaż tego sprzętu powinna wzrosnąć i dać efekt dodatniej rentowności dla tego okresu. Foxytech wystartuje też w kolejnych przetargach na dostawy liczników energii elektrycznej.

Grupa Sonel w pierwszym półroczu miała 40 mln zł przychodów, a zysk netto sięgnął 2,7 mln zł i był niemal dwa razy wyższy niż przed rokiem.

Zobacz również