Sonel podał wyniki za I kw. 2019 r.

| Gospodarka Pomiary

Sonel, krajowy producent aparatury pomiarowej, podał wyniki osiągnięte w I kwartale 2019 roku. Przychody wzrosły w ujęciu rok do roku o 20% i wyniosły 23,75 mln zł. Zysk operacyjny zwiększył się o 45% do 2,28 mln zł, a netto o 41% do 1,56 mln zł. Zdaniem zarządu firmy dobre wyniki to m.in. zasługa wzrostu sprzedaży produktów na głównych rynkach eksportowych, takich jak Rosja czy kraje Ameryki Południowej, a także popyt na usługi montażu elektroniki na zlecenie, który Sonel też oferuje na rynku.

Sonel podał wyniki za I kw. 2019 r.

Dobre wyniki osiągnęły też spółki zagraniczne, w tym Foxytech, który wygrał przetarg na dostawy liczników energii elektrycznej do Taurona. Z kolei likwidacja nierentownej spółki zależnej w USA ograniczyła straty. Na początku września Sonel otrzymał list intencyjny chińskiej spółki Ningbo Sanxing Smart Electric z ofertą zakupu 60% udziałów w Foxytechu i nie wiadomo na razie co z tą spółką będzie dalej.

Produkcja aparatury pomiarowej przynosi firmie 64% przychodów, zaś usługowy montażu elementów elektronicznych 36% sprzedaży (33% w 2018 roku). Aktualnie Sonel pracuje nad rozwojem kolejnych grup produktowych oraz zdobywaniem nowych zagranicznych rynków zbytu. Jednym ze sposobów na to ma być wprowadzenie nowego produktu - wielofunkcyjnego miernika instalacji elektrycznych MPI-540 (na zdjęciu).

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie