Mocny wzrost zysków Sonela

| Gospodarka Pomiary

Krajowy producent aparatury pomiarowej utrzymuje dwucyfrową dynamikę poprawy przychodów i zysków. W I półroczu 2019 roku skonsolidowane przychody Sonela wzrosły o 28,5% - do 51,5 mln zł rok do roku. W ślad za tym EBIT powiększył się o 66% do 5,1 mln zł, a zysk netto o 54% - do blisko 5 mln zł.

Mocny wzrost zysków Sonela

W minionym półroczu około 87% sprzedaży w grupie realizował Sonel SA. Rośnie udział w przychodach spółki Foxytech. W minionym półroczu było to 3,7 mln zł wobec 130 tys. zł uzyskanych rok wcześniej. O wzroście zdecydowały dostawy pozyskiwanych od kontrahenta chińskiego liczników energii, w ramach realizowanego przetargu firmy Tauron. Przychody ze sprzedaży sklepu internetowego i urządzeń do monitoringu pyłu zawieszonego były znikome.

W tym roku grupa kontynuuje próby rozszerzenia rynków zbytu na inne, nowe państwa i intensyfikuje sprzedaż na rynkach dotychczasowych. Sonel stawia też na działania badawczo-rozwojowe. W minionym półroczu wdrożono do sprzedaży kilka nowych produktów i kontynuowano prace nad 13 typami nowych wyrobów. W tym półroczu do sprzedaży ma trafić 6 nowych urządzeń.

Zobacz również

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie