DRAMeXchange przewiduje dalsze, znaczące spadki cen kontraktowych DRAM

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Według DRAMeXchange ceny kontraktowe produktów DRAM na wszystkich głównych rynkach aplikacyjnych spadły w styczniu o więcej niż 15%. Ceny mają nadal zniżkować, dając w efekcie w pierwszym kwartale 2019 roku spadek o ponad 20%, a następnie w drugim kwartale spadek o kolejne 15%. Zdaniem analityków jest to spowodowane nadpodażą na rynku pamięci DRAM oraz słabym popytem na rynku wewnętrznym powiązanym z wysokim poziomem zapasów OEM-owych producentów PC i innych urządzeń.

DRAMeXchange przewiduje dalsze, znaczące spadki cen kontraktowych DRAM

DRAMeXchange oczekuje, że ceny kontraktowe układów PC DRAM spadną o 25% w pierwszym kwartale, a następnie o kolejne 15% w drugim kwartale, podczas gdy ceny serwerowych pamięci DRAM spadną o prawie 30% w pierwszym kwartale i o 15% w drugim.

Patrząc na drugą połowę 2019 roku, DRAMeXchange uważa, że ​​wzrost popytu na rynku końcowym będzie ograniczony przez niekorzystne czynniki makroekonomiczne. Zapotrzebowanie na pamięci do zastosowań w nowych aplikacjach 5G, IoT czy elektroniki samochodowej w bieżącym roku "nie będzie miało dużego wpływu" na cały rynek pamięci DRAM, zauważa DRAMeXchange. W ciągu kolejnych kilku kwartałów ceny DRAM mają nadal spadać, choć już w bardziej umiarkowanym tempie.

źródło: DigiTimes

Zobacz również