AcBel Polytech rozbuduje swoje fabryki

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Producent zasilaczy AcBel Polytech zapowiedział, że dysponując 2-letnim budżetem w wysokości 2 mld dolarów tajwańskich (63,5 mln dolarów), zwiększy moce produkcyjne w fabrykach na Tajwanie i na Filipinach.

AcBel Polytech rozbuduje swoje fabryki

Producent ogłosił, że zainstaluje inteligentne linie produkcyjne w istniejącym zakładzie w północnym Tajwanie i rozbuduje swoją fabrykę na Filipinach. Po rozbudowie zakładów będą one odpowiadać za ponad 20 i 25-30% całkowitej zdolności produkcyjnej AcBel. Jednocześnie firma ma w planach zmniejszenie proporcji w zakresie możliwości produkcyjnych do poniżej 50% w trzech chińskich fabrykach.

Od trzeciego kwartału 2018 roku AcBel zwiększył produkcję zasilaczy konsumenckich wykorzystywanych w inteligentnych urządzeniach domowych i IoT, komputerach PC, notebookach i systemach nadzoru, a także przemysłowych zasilaczy wykorzystywanych w chmurze obliczeniowej, sztucznej inteligencji i systemach przetwarzania danych. Firma dostarcza również zasilacze, konwertery i inne urządzenie do użytku w elektrowniach fotowoltaicznych. Dysponuje zagranicznymi centrami badawczo-rozwojowymi, gdzie opracowuje wysokowydajne falowniki dwukierunkowe oraz inteligentne systemy zarządzania energią.

Na początku 2019 roku firma AcBel wygrała przetarg na dostawę 77 tys. inteligentnych liczników energii dla państwowego operatora energetycznego Taiwan Power Company.

źródło: DigiTimes