Firmy specjalizujące się w układach MOSFET oczekują dalszego wzrostu zamówień

| Gospodarka Komponenty

Firmy specjalizujące się w układach MOSFET, takie jak GEM Services, notują wzrost zamówień na układy tego typu, który utrzymuje się od marca bieżącego roku. Firmy działające w tym segmencie oczekują, że trend ten utrzyma się do czerwca.

Firmy specjalizujące się w układach MOSFET oczekują dalszego wzrostu zamówień

Przykładowo, GEM zauważył, że wzrost ten przyczynił się do zwiększenia jego przychodów o 100% w stosunku do miesiąca. W tym roku całkowite przychody firm specjalizujących się w układach MOSFET - licząc do kwietnia - wyniosły 793 mld NT (26,4 mln dolarów), co oznacza spadek o 28,2% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Według źródeł, GEM i inne firmy działające w tym obszarze widzą dużą szansę na zamówienia w czerwcu. Zawdzięcza się to dzięki silnemu popytowi wynikającemu z potrzeby pracy zdalnej i nauczania na odległość. Do tej pory w tym roku to technologie szybkiego ładowania i inne urządzenia peryferyjne pozytywnie wpływały na popyt na układy MOSFET.

Jak wskazują źródła, ostatnio wzrosło również zapotrzebowanie na układy tego typu w obszarze aplikacji związanych z 5G. Firmy foundry, takie jak Mosel Vitelic, zauważyły, że zamówień na układy MOSFET złożonych na trzeci kwartał jest dużo więcej niż tych zawierających diody i inne komponenty związane z zasilaniem.

Na początku tego roku GEM zauważył, że to aplikacje 5G, szybkie ładowarki i urządzenia do pracy z wysokim napięciem będą motorem rozwoju firmy. Spółka ma w planach zakończenie w trzecim kwartale bieżącego roku budowy zakładu zlokalizowanego w Hefei, w Chinach

źródło: Digitimes

Zobacz również

Dostępne nowe wydanie
Pobierz bezpłatnie