Grupa RENEX nawiązała współpracę z HGTECH

| Gospodarka Aktualności

RENEX rozpoczął współpracę z firmą HGTECH - światowym liderem w produkcji laserów przemysłowych - stając się wyłącznym dystrybutorem produktów tej firmy w Polsce. Za pośrednictwem swojej sieci oddziałów RENEX oferować będzie produkty HGTECH również na terenie Niemiec, Słowenii, Rumunii, Chorwacji, Serbii i Bułgarii.

Grupa RENEX nawiązała współpracę z HGTECH

Nawiązanie współpracy z HGTECH wpisuje się w politykę Grupy RENEX dostarczania kompleksowych rozwiązań dla branży elektronicznej. Urządzenia do znakowania laserowego uzupełniają ofertę RENEX Line dostarczającą urządzenia dla branży EMS.

Oferowane pod marką HGLASER produkty obejmą pełną gamę urządzeń do cięcia, spawania, znakowania i teksturowania laserowego, laserowe systemy obróbki cieplnej oraz wszelkiego rodzaju urządzenia wspierające obróbkę laserową i obróbkę plazmową. Urządzenia HGLASER są szeroko stosowane w obróbce metali i tworzyw sztucznych w branżach takich, jak automotive, produkcja zbrojeniowa, lotnicza, elektroniczna, medyczna, reklamowa czy też AGD. Pozwalają na dokonywanie nacięć, lutów i oznaczeń wszędzie tam, gdzie konieczne jest zachowanie najwyższej dokładności. Dotyczy to w szczególności wytwarzania maszyn precyzyjnych, komponentów elektronicznych, układów scalonych, półprzewodników, maszyn pomiarowych, jak również obróbki skór, tworzyw sztucznych, gumy i wyrobów jubilerskich. Firma HGTECH od początku swojej działalności dostarczyła już ponad 100 tys. urządzeń do zakładów przemysłowych na całym świecie.

Efektywność i precyzję urządzeń HG Laser już od września będzie można sprawdzić w warunkach symulowanej linii produkcyjnej SMT i THT w Centrum Technologicznym RENEX. Testy będzie można przeprowadzać również na własnych komponentach, podzespołach i płytkach PCB.

Grupa RENEX poprzez nawiązanie współpracy z HGTECH rozszerza swoją ofertę m.in. o produkty służące do znakowania laserowego. Przykładem może być urządzenie do znakowania w linii LCB - PCB Dual Heads PCB Laser Marking Machine. Urządzenie przeznaczone jest do znakowania płytek PCB do pracy w linii i poza linią. Zastosowano w nim unikatowy, opatentowany system dwóch głowic laserowych pozwalający na równoczesne znakowanie dwóch stron płytki, co znacząco oszczędza czas produkcji i zwiększa wydajność linii. Urządzenie dostępne jest z w wersjach ze źródłami laserowymi 10640, 1064 oraz 354/532 nm, co pozwala na dobór odpowiedniego źródła dla wymaganego typu kodowania PCB. Urządzenie wyposażone jest również w zaawansowane pozycjonowanie wizyjne, system identyfikacji kodu oraz system ruchu o wysokiej dokładności (± 0,1 mm), na który składają się 3 zestawy szyn prowadzących. Zwiększa to wydajność trybu czuwania, znakowania i rozładunku. Urządzenia do znakowania HGLASER cieszą się uznaniem odbiorców na całym świecie, co potwierdza fakt, że ponad 1000 jednostek jest zamawianych i dostarczanych odbiorcom każdego roku.

źródło: Renex