STMicroelectronics razem z ULVAC i agencją A*STAR opracują układy MEMS

| Gospodarka Projektowanie i badania

STMicroelectronics we współpracy z instytutem IME (Institute of Microelectronics) agencji A*STAR (Agency for Science, Technology and Research) i japońskim dostawcą narzędzi produkcyjnych ULVAC Technologies, w istniejącej fabryce półprzewodników w Singapurze utworzy ośrodek R&D, który zajmie się układami typu MEMS. Trzy wymienione podmioty współpracują ze sobą już od dawna.

STMicroelectronics razem z ULVAC i agencją A*STAR opracują układy MEMS

Współpraca przyspieszy wdrażanie piezoelektrycznych siłowników MEMS w nowych obszarach zastosowań, w tym soczewek typu MEMS do inteligentnych okularów, zestawów AR i systemów lidar, elementów PMUT (Piezoelectric Micromachined Ultrasonic Transducers - piezoelektrycznych przetworników ultradźwiękowych) do zastosowań medycznych oraz głowic piezoelektrycznych wykorzystywanych w drukarkach 3D.

Publiczno-prywatne partnerstwo, które będzie nosić nazwę "Lab-in-Fab", obejmuje nowy obszar pomieszczeń typu clean room w kampusie ST w Ang Mo Kio i będzie wykorzystywać narzędzia i dedykowane zasoby trzech współpracujących stron, w tym naukowców i inżynierów. Zgodnie z prognozami pierwsze płytki z elementami MEMS powstaną w tym zakładzie w drugim kwartale 2021 roku, a masowa produkcja ruszy pod koniec roku 2022.

źródło: Electronics Weekly

Zobacz również