STMicroelectronics razem z ULVAC i agencją A*STAR opracują układy MEMS

STMicroelectronics we współpracy z instytutem IME (Institute of Microelectronics) agencji A*STAR (Agency for Science, Technology and Research) i japońskim dostawcą narzędzi produkcyjnych ULVAC Technologies, w istniejącej fabryce półprzewodników w Singapurze utworzy ośrodek R&D, który zajmie się układami typu MEMS. Trzy wymienione podmioty współpracują ze sobą już od dawna.

Posłuchaj
00:00

Współpraca przyspieszy wdrażanie piezoelektrycznych siłowników MEMS w nowych obszarach zastosowań, w tym soczewek typu MEMS do inteligentnych okularów, zestawów AR i systemów lidar, elementów PMUT (Piezoelectric Micromachined Ultrasonic Transducers - piezoelektrycznych przetworników ultradźwiękowych) do zastosowań medycznych oraz głowic piezoelektrycznych wykorzystywanych w drukarkach 3D.

Publiczno-prywatne partnerstwo, które będzie nosić nazwę "Lab-in-Fab", obejmuje nowy obszar pomieszczeń typu clean room w kampusie ST w Ang Mo Kio i będzie wykorzystywać narzędzia i dedykowane zasoby trzech współpracujących stron, w tym naukowców i inżynierów. Zgodnie z prognozami pierwsze płytki z elementami MEMS powstaną w tym zakładzie w drugim kwartale 2021 roku, a masowa produkcja ruszy pod koniec roku 2022.

Źródło: Electronics Weekly

Powiązane treści
Czujniki ciśnienia MEMS umacniają swoją pozycję na rynku
Rozpoznawanie mowy napędza rynek mikrofonów MEMS
STMicroelectronics kupuje francuską firmę Somos
STMicroelectronic przejmuje BeSpoon od firmy TRUMPF
Rynek sensorów MEMS perspektywiczny i dochodowy
Światowe moce produkcyjne układów MEMS wzrosną o 25%
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Projektowanie i badania
Gospodarka
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Gospodarka
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Gospodarka
Cyborgi z czułkami – owady sterowane mikrochipem nową nadzieją dla ratownictwa

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów