Computer Controls nawiązuje partnerstwo z Miromico w dziedzinie LoRa-WAN

| Gospodarka Komunikacja

Computer Controls AG z siedzibą w Zurychu, dzięki współpracy z Miromico AG, zyskuje możliwość dostarczania modułów FMLR oraz bramek do zastosowań LoRaWAN (Long Range WAN), układów analogowych, mieszanych oraz rozwiązań przeznaczonych dla IoT, po raz kolejny podkreślając swoją pozycję dostawcy kompleksowych usług dla firm z branży high-tech.

Computer Controls nawiązuje partnerstwo z Miromico w dziedzinie LoRa-WAN

LoRaWAN to znana na całym świecie technologia radiowa do transmisji danych IoT, pozwalająca uzyskać dostęp do miejsc pozostających poza zasięgiem współczesnych systemów komunikacji mobilnej. Miromico AG to spółka założona w 2002 r. jako wyodrębniona jednostka ze Szwajcarskiego Federalnego Instytutu Technologii (ETH) w Zurychu.

Głównym produktem nowej rodziny rozwiązań w portofolio Computer Controls jest obecnie najmniejszy moduł LoRaWAN firmy Miromico AG, oparty o MCU dostarczany przez Maxim Integrated. Moduł umożliwia bezprzewodowe połączenie z dowolnym urządzeniem, systemem oraz czujnikami komunikującymi się z niską przepustowością danych na dystansie wynoszącym ponad 50 km, np. dla inteligentnych rozwiązań miejskich. W celu zbudowania sieci IoT, system może być rozbudowany o dodatkowe czujniki małej mocy w oparciu o zewnętrzy układ rozszerzeń.

Miniaturowy moduł FMLR o powierzchni 14 x 19,5 mm pozwala na bezproblemową integrację z instalacjami LoRaWAN. Rozwiązanie może być stosowane w telemetrii, inteligentnych systemach pomiarowych, czujnikach bezprzewodowych, bezprzewodowym zbieraniu danych oraz w systemach automatyki przemysłowej i domowej. Protokół LoRaWAN dla modułu jest dostępny jako rozwiązanie open source i może być obsługiwany przez zintegrowany mikrokontroler. Moduły są dostępne z dodatkową wbudowaną pamięcią flash, która umożliwia aktualizację w trybie Over-The Air (OTA).

Dodatkowym atutem produktów Miromico jest FMLR-PGWC mPCIe LoRaWAN gateway jako rozwiązanie plug-and-play dla bezprzewodowych sieci komunikacyjnych o dużym zasięgu i małej mocy, zgodnie ze standardem LoRaWAN. Karta w postaci miniPCIe komunikuje się z procesorem hosta poprzez szeregowy interfejs USB 2.0 (CDC).

 

źródło: Computer Controls