Computer Controls nawiązuje partnerstwo z Miromico w dziedzinie LoRa-WAN

Computer Controls AG z siedzibą w Zurychu, dzięki współpracy z Miromico AG, zyskuje możliwość dostarczania modułów FMLR oraz bramek do zastosowań LoRaWAN (Long Range WAN), układów analogowych, mieszanych oraz rozwiązań przeznaczonych dla IoT, po raz kolejny podkreślając swoją pozycję dostawcy kompleksowych usług dla firm z branży high-tech.

Posłuchaj
00:00

LoRaWAN to znana na całym świecie technologia radiowa do transmisji danych IoT, pozwalająca uzyskać dostęp do miejsc pozostających poza zasięgiem współczesnych systemów komunikacji mobilnej. Miromico AG to spółka założona w 2002 r. jako wyodrębniona jednostka ze Szwajcarskiego Federalnego Instytutu Technologii (ETH) w Zurychu.

Głównym produktem nowej rodziny rozwiązań w portofolio Computer Controls jest obecnie najmniejszy moduł LoRaWAN firmy Miromico AG, oparty o MCU dostarczany przez Maxim Integrated. Moduł umożliwia bezprzewodowe połączenie z dowolnym urządzeniem, systemem oraz czujnikami komunikującymi się z niską przepustowością danych na dystansie wynoszącym ponad 50 km, np. dla inteligentnych rozwiązań miejskich. W celu zbudowania sieci IoT, system może być rozbudowany o dodatkowe czujniki małej mocy w oparciu o zewnętrzy układ rozszerzeń.

Miniaturowy moduł FMLR o powierzchni 14 x 19,5 mm pozwala na bezproblemową integrację z instalacjami LoRaWAN. Rozwiązanie może być stosowane w telemetrii, inteligentnych systemach pomiarowych, czujnikach bezprzewodowych, bezprzewodowym zbieraniu danych oraz w systemach automatyki przemysłowej i domowej. Protokół LoRaWAN dla modułu jest dostępny jako rozwiązanie open source i może być obsługiwany przez zintegrowany mikrokontroler. Moduły są dostępne z dodatkową wbudowaną pamięcią flash, która umożliwia aktualizację w trybie Over-The Air (OTA).

Dodatkowym atutem produktów Miromico jest FMLR-PGWC mPCIe LoRaWAN gateway jako rozwiązanie plug-and-play dla bezprzewodowych sieci komunikacyjnych o dużym zasięgu i małej mocy, zgodnie ze standardem LoRaWAN. Karta w postaci miniPCIe komunikuje się z procesorem hosta poprzez szeregowy interfejs USB 2.0 (CDC).

 

Źródło: Computer Controls

Powiązane treści
Computer Controls oferuje układy energy harvesting firmy E-peas
Computer Controls partnerem handlowym Swissbit
Projektowanie, innowacje, zaawansowane technologie - CC DAY 2023
Przyszłość leży w systemach projektowych integrujących elektronikę i mechanikę, mówi Grzegorz Witek, prezes zarządu Computer Controls
11 mitów na temat technologii LoRaWAN
Projektujesz płytki drukowane? Altium Designer dostępny w dobrej ofercie!
LoRaWAN jako uzupełnienie infrastruktury Smart City IoT w praktyce
LoRaWAN ma już ponad 100 komercyjnych sieci na świecie
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Optoelektronika
MIT rozwija przełomowe ultracienkie materiały do technologii noktowizyjnych
Aktualności
STMicroelectronics rozpoczyna restrukturyzację
Aktualności
Advantech wprowadzi na rynek systemy brzegowe AI następnej generacji
PCB
Siemens przejmuje DownStream Technologies
Komponenty
Navitas wprowadza pierwsze na świecie tranzystory SiC MOSFET z kwalifikacją AEC-Plus dla motoryzacji i przemysłu
Zasilanie
Infineon rozszerza ofertę modułów mocy EasyPACK CoolGaN dla aplikacji wysokonapięciowych
Zobacz więcej z tagiem: Komunikacja
Gospodarka
Znaczenie 5G rośnie, ale LTE pozostaje silne
Prezentacje firmowe
Potęga wyboru dla początkujących i ekspertów, czyli Bluetooth dla każdego
Targi zagraniczne
Międzynarodowa wystawa radioamatorów HAM RADIO 2025
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów