Infineon chce sprostać zapotrzebowaniu na chipy dzięki nowej fabryce w Austrii

Niemiecki producent chipów Infineon poinformował, że rozszerza swoje moce produkcyjne, by pomóc w rozwiązaniu globalnych niedoborów dostaw, i będzie w stanie zaspokoić potrzeby swoich klientów w dłuższej perspektywie. Nowy zakład Infineona w Villach, w Austrii, którego otwarcie nastąpi pod koniec lata, będzie w stanie wyprodukować wystarczającą ilość półprzewodników mocy rocznie, by wyposażyć w nie napędy dla 25 mln pojazdów elektrycznych.

Posłuchaj
00:00

Kryzys podaży półprzewodników zmusił producentów samochodów, takich jak Volkswagen, Ford i General Motors, do wstrzymania produkcji, po tym, jak rynek chipów został zdominowany przez popyt na elektronikę użytkową o wyższej marży. Analitycy twierdzą, że podaż produktów motoryzacyjnych, takich jak mikrokontrolery, pozostanie ograniczona do połowy roku, ponieważ producenci chipów dostosowali się do popytu, który zmniejszył się od wybuchu pandemii koronawirusa.

Infineon stosunkowo dobrze pokonał ubiegłoroczne turbulencje. Uruchomienie fabryki o wartości 1,6 mld euro (1,95 mld dolarów) w Villach, która wytwarzać będzie chipy na dużych, 300-milimetrowych waflach, doda bliźniaka do podobnej fabryki w Dreźnie, w Niemczech, co pozwoli firmie na większą elastyczność.

Infineon potwierdził swoje obecne prognozy dotyczące przychodów w wysokości 10,8 mld euro w roku podatkowym do 30 września i marży zysku w wysokości 17,5%.

Źródło: Reuters

Powiązane treści
Spodziewany jest znaczny wzrost cen chipów
Infineon rozszerza działalność franczyzową na rynek europejski
Infineon i Fingerprint opracowali biometryczną kartę płatniczą
Nichia z Infineonem opracowuje reflektory samochodowe mikroLED
Infineon planuje dużą inwestycję w nową fabrykę w Dreźnie
Infineon przejmuje Cypress
Infineon buduje w Austrii nowe centrum badawczo-rozwojowe
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Produkcja elektroniki
Gospodarka
SK hynix dołącza do Samsunga jako największy producent pamięci na świecie
Gospodarka
Microchip zawiera umowę partnerską z Delta Electronics w sprawie rozwiązań z węglika krzemu
Gospodarka
TSMC przebija prognozy i osiąga rekordowy kwartalny zysk w wysokości 13,5 mld dolarów

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów