Infineon planuje dużą inwestycję w nową fabrykę w Dreźnie

| Gospodarka Aktualności

Po rekordowym roku obrotowym 2022, Infineon znacznie zwiększa swoje długoterminowe cele finansowe i planuje budowę nowej fabryki o wartości 5 miliardów euro (5,16 miliarda dolarów) we wschodnioniemieckim Dreźnie, by zwiększyć moce produkcyjne w zakresie płytek 300-milimetrowych. Ponadto firma obecnie oczekuje, że średnie tempo wzrostu jej przychodów przekroczy 10% rocznie, w porównaniu do poprzednio szacowanych 9%.

Infineon planuje dużą inwestycję w nową fabrykę w Dreźnie

Infineon twierdzi, że pod warunkiem odpowiedniego finansowania publicznego, nowy zakład mógłby zostać uruchomiony jesienią 2026 roku i stworzyć do 1000 miejsc pracy. Pracując na pełnych obrotach, fabryka miałaby potencjał generowania rocznych przychodów na poziomie równym inwestycji. Tym samym firma umocniłaby swoją pozycję jako globalny lider półprzewodników dla systemów elektroenergetycznych.

Producent chipów spodziewa się wzrostu napędzanego w szczególności przez elektromobilność, autonomiczną jazdę, energię odnawialną, centra danych oraz Internet Rzeczy, w którym różnego rodzaju sprzęt, wyposażenie fabryczne czy urządzenia służące do monitorowania zdrowia są podłączone do Internetu lub innych sieci komunikacyjnych. Oczekuje również, że marża segmentu osiągnie średni poziom 25% wobec dotychczasowych 19%.

Firma przedstawiła prognozy na rok budżetowy 2023. Przewiduje przychody w wysokości około 15,5 mld euro (plus minus 500 mln euro), przy skorygowanej marży brutto na poziomie około 45% i marży segmentu na poziomie około 24%. Wskazano również, że planowane są inwestycje o wartości 3,0 mld euro.

W roku fiskalnym 2022 Infineon odnotował wzrost przychodów o 29% - do 14,2 mld euro, podczas gdy zysk segmentu wzrósł o 63% - do 3,4 mld euro, przekraczając oczekiwania analityków w obu przypadkach. Dyrektor naczelny Jochen Hanebeck powiedział, że nowy rok fiskalny rozpoczął się dobrze. Po ogłoszeniu wyników akcje Infineona wzrosły o 7,5%.

fot. Infineon

źródło: Reuters, Infineon

Zobacz również