Infineon i Resonac rozszerzają współpracę w zakresie materiałów z węglika krzemu

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Niemiecki producent półprzewodników podpisał nową wieloletnią umowę na dostawy i współpracę z Resonac Corporation (dawniej Showa Denko K.K.), uzupełniającą i rozszerzającą zapowiedź z 2021 roku. Nowe porozumienie pogłębi wieloletnie partnerstwo w zakresie materiałów SiC. Zgodnie z umową Resonac będzie dostarczał Infineonowi materiały SiC do produkcji półprzewodników, mając dwucyfrowy udział w prognozowanym zapotrzebowaniu przez najbliższą dekadę.

Infineon i Resonac rozszerzają współpracę w zakresie materiałów z węglika krzemu

W początkowej fazie dostawca skoncentruje się na płytkach SiC o średnicy 6 cali, a w późniejszych latach obowiązywania umowy będzie również wspierać przejście firmy Infineon na płytki o średnicy 8 cali. W ramach współpracy Infineon przekaże firmie Resonac własność intelektualną dotyczącą technologii materiałowych SiC.

Infineon rozszerza swoje moce produkcyjne w zakresie półprzewodników SiC, aby osiągnąć 30-procentowy udział w rynku do końca dekady. Zdolność produkcyjna SiC firmy Infineon ma wzrosnąć dziesięciokrotnie do 2027 r. Nowy zakład w Kulim ma rozpocząć produkcję w 2024 r. Obecnie Infineon dostarcza półprzewodniki SiC do ponad 3600 klientów na całym świecie.

fot. Infineon - materiały dla mediów

źródło: Infineon

Zobacz również