Infineon przejmuje GaN Systems

| Gospodarka Zasilanie

Firmy Infineon Technologies AG i GaN Systems Inc. ogłosiły podpisanie ostatecznej umowy, na mocy której Infineon przejmie GaN Systems za 830 mln dolarów. GaN Systems jest światowym liderem technologicznym w rozwoju rozwiązań do konwersji energii opartych na GaN. Firma ma siedzibę w Ottawie w Kanadzie i zatrudnia ponad 200 pracowników. Przejęcie umocni Infineona na pozycji globalnego lidera w dziedzinie systemów elektroenergetycznych.

Infineon przejmuje GaN Systems

Przejęcie GaN Systems będzie sfinansowane w formie gotówkowej. Transakcja podlega zwyczajowym warunkom zamknięcia, w tym zatwierdzeniom regulacyjnym.

Jako materiał o szerokim paśmie wzbronionym, azotek galu oferuje wyższą gęstość mocy, wyższą wydajność i mniejsze rozmiary układów, szczególnie przy wyższych częstotliwościach przełączania. Właściwości te umożliwiają uzyskanie oszczędności energii. GaN nadaje się do szerokiego zakresu zastosowań. Analitycy rynku spodziewają się, że do 2027 r. przychody, których źródło stanowić będzie GaN w zastosowaniach energetycznych będą rosły o 56% rocznie (CAGR) do około 2 mld dolarów (źródło: Yole, Compound Semiconductor Market Monitor-Module I Q4 2022). W związku z tym GaN staje się kluczowym materiałem dla półprzewodników mocy, obok krzemu i węglika krzemu.

GaN Systems jest światowym liderem w dziedzinie półprzewodników mocy z azotku galu. Dysponuje szeroką ofertą tranzystorów, które zaspokajają potrzeby najbardziej wymagających branż, w tym elektroniki użytkowej, zasilania serwerów i centrów danych, systemów energii odnawialnej, silników przemysłowych i elektroniki samochodowej.

źródło: Infineon