Infineon przejmuje lidera Tiny Machine Learning, firmę Imagimob

| Gospodarka Aktualności

Firma Infineon Technologies AG ogłosiła 16 maja, że przejęła sztokholmski startup Imagimob AB, który jest dostawcą platformy Machine Learning dla urządzeń brzegowych. Infineon umacnia w ten sposób swoją pozycję, oferując światowej klasy rozwiązanie uczenia maszynowego (ML) i znacząco uzupełnia swoją ofertę AI. Imagimob zapewnia kompleksowy łańcuch narzędzi uczenia maszynowego, bardzo elastyczny i łatwy w użyciu, z silnym naciskiem na dostarczanie modeli ML klasy produkcyjnej. Infineon nabył 100% akcji spółki. Obie strony zgodziły się nie ujawniać kwoty transakcji.

Infineon przejmuje lidera Tiny Machine Learning, firmę Imagimob

Imagimob jest wiodącym graczem na szybko rozwijającym się rynku Tiny Machine Learning i Automated Machine Learning, zapewniając kompleksową platformę programistyczną dla uczenia maszynowego na urządzeniach brzegowych. Platforma Imagimob umożliwia szeroki zakres zastosowań, takich jak wykrywanie zdarzeń audio, sterowanie głosem, konserwacja predykcyjna, rozpoznawanie gestów, klasyfikacja sygnałów, a także wykrywanie materiałów. Rozszerzy ona ekosystem sprzętu i oprogramowania Infineona.

Imagimob ma siedzibę w Sztokholmie, w Szwecji. Od 2013 roku obsługuje globalnych klientów z branży motoryzacyjnej, produkcyjnej, opieki zdrowotnej i lifestylowej.

źródło: Infineon

Zobacz również