Ładowanie bezprzewodowe z mocą 500 W

| Gospodarka Zasilanie

Firmy Spark Connected oraz Infineon Technologies wprowadzają na rynek rozwiązanie do ładowania bezprzewodowego o mocy 500 W, o nazwie Yeti. Gotowy do zintegrowania moduł jest przeznaczony do zasilania i ładowania maszyn przemysłowych, autonomicznych robotów mobilnych, pojazdów sterowanych automatycznie, lekkich pojazdów elektrycznych, e-mobilności i innych energochłonnych zastosowań.

Ładowanie bezprzewodowe z mocą 500 W

Moduł Yeti 500W charakteryzuje się najwyższą w branży wydajnością przekraczającą 95%. Zmniejsza to straty mocy i ułatwia zarządzanie termiczne, poprawiając ogólną wydajność i trwałość. Yeti 500W oferuje wyjątkową tolerancję niewspółosiowości wynoszącą ponad 40 mm we wszystkich kierunkach. W rezultacie zapewnione jest ładowanie, nawet jeśli orientacja nie jest idealnie dokładna. Ponadto moduł może ładować wszystkie popularne typy akumulatorów.

W celu ochrony zarówno ładowarki, jak i podłączonego sprzętu przed potencjalnym uszkodzeniem, Yeti 500W dysponuje zabezpieczeniem przeciwprzepięciowym i nadprądowym. Moduł został zaprojektowany z myślą o łatwej integracji z istniejącymi systemami przemysłowymi, umożliwiając firmom szybką rozbudowę swojej infrastruktury ładowania bez znaczących zakłóceń.

Moduł Yeti 500W integruje dwurdzeniowy mikrokontroler Infineona PSoC 63 Bluetooth Low Energy MCU, zapewniający inteligentną kontrolę, oraz komponenty CoolGaN - dla poprawy wydajności i zmniejszenia zakłóceń elektromagnetycznych.

źródło: Infineon