Infineon planuje wydać miliardy euro na przejęcia

| Gospodarka Produkcja elektroniki

Według agencji Reuters, Infineon planuje rozwój biznesu za pomocą przejęć i aktualnie szuka odpowiednich "celów" w postaci małych i średnich firm o kapitalizacji do ok. 1 mld euro. Obszary, w których firma mogłaby być zainteresowana fuzjami i przejęciami, obejmują półprzewodniki mocy, czujniki, oprogramowanie i sztuczną inteligencję. Fundusze do tej operacji mają pochodzić z emisji obligacji korporacyjnych.

Infineon planuje wydać miliardy euro na przejęcia

Ostatnim dużym przejęciem Infineona było przejęcie Cypress Semiconductor w 2019 roku, za 10 mld dolarów, a jeszcze wcześniej, w 2014 roku - International Rectifier za 3 mld dolarów.

Wiadomość o tym, że Infineon jest gotowy wydać miliardy na przejęcia producentów półprzewodników, pojawia się w momencie, gdy analitycy branżowi przewidują spadki sprzedaży i tuż po wcześniejszej zapowiedzi budowy nowej fabryki w Dreźnie, w celu zwiększenia mocy produkcyjnych. Z pewnością może być to też część układanki do europejskiej wersji ustawy "Chips Act". W ostatnim roku obrotowym do 30 września 2022 roku Infineon odnotował wzrost zysku o 63% rok do roku, do 3,6 mld dolarów.