Infineon i UMC rozszerzają współpracę w dziedzinie motoryzacji

| Gospodarka Aktualności

Firmy Infineon Technologies AG i United Microelectronics Corporation ogłosiły zawarcie długoterminowej umowy o współpracy strategicznej dotyczącej zwiększenia mocy produkcyjnych mikrokontrolerów samochodowych Infineona w celu obsługi szybko rozwijającego się rynku motoryzacyjnego. Wysokowydajne układy wykorzystują zastrzeżoną technologię eNVM (embedded non-volatile memories) firmy Infineon i będą produkowane w singapurskiej fabryce UMC, w procesie 40 nm.

Infineon i UMC rozszerzają współpracę w dziedzinie motoryzacji

Mikrokontrolery są kluczowymi komponentami kontrolującymi szeroki zakres funkcji w pojazdach. Popyt na te układy rośnie, ponieważ samochody ewoluują w kierunku zmniejszenia wpływu na środowisko naturalne, poprawy bezpieczeństwa i rozwoju funkcji inteligentnych. W bieżącym roku Infineon zwiększy tempo sprzedaży mikrokontrolerów samochodowych do blisko miliona dziennie.

- Dzięki tej strategicznej umowie o współpracy zapewnimy długoterminową zdolność do obsługi klientów Infineona na szybko rozwijającym się rynku motoryzacyjnym. W centrum partnerstwa znajduje się wysoce niezawodne rozwiązanie pamięci wbudowanej, które doskonale nadaje się do zastosowań motoryzacyjnych nowej generacji, spełniając jednocześnie surowe wymagania bezpieczeństwa i ochrony systemów samochodowych. Cieszymy się, że UMC jest strategicznym partnerem, który zapewnia niezawodne dostawy wysokiej jakości mikrokontrolerów dla naszych klientów - powiedział Rutger Wijburg, dyrektor operacyjny firmy Infineon (na zdjęciu).

źródło: Infineon

Zobacz również