Hyundai, Kia i Infineon podpisują umowę na dostawy półprzewodników mocy

| Gospodarka Aktualności

Firmy Infineon Technologies oraz Hyundai Motor Company i Kia Corporation podpisały wieloletnią umowę na dostawy półprzewodników mocy z węglika krzemu (SiC) i krzemu (Si). Infineon zbuduje i zarezerwuje moce produkcyjne, aby dostarczać moduły mocy i chipy do 2030 roku. Koncern tworzony przez firmy Hyundai i Kia wesprze rozwój oraz rezerwację mocy produkcyjnych poprzez wkład finansowy.

Hyundai, Kia i Infineon podpisują umowę na dostawy półprzewodników mocy

Półprzewodniki mocy firmy Infineon są kluczowymi czynnikami umożliwiającymi przejście na elektromobilność. Transformacja ta doprowadzi do silnego wzrostu rynku półprzewodników mocy, zwłaszcza tych opartych na materiałach o szerokim paśmie wzbronionym, takich jak SiC.

Wraz ze znaczną rozbudową fabryki w Kulim, Infineon utworzy największą na świecie fabrykę półprzewodników mocy SiC, wytwarzającą płytki 200-milimetrowe, przez co jeszcze bardziej wzmocni na rynku swoją wiodącą rolę wysokiej jakości, wielkoseryjnego dostawcy dla przemysłu motoryzacyjnego. Zgodnie ze strategią Infineona, zakład w Kulim uzupełni obecne moce produkcyjne firmy w austriackim Villach oraz dalszą rozbudowę mocy produkcyjnych w Dreźnie, w Niemczech.

Na zdjęciu od lewej do prawej: Jason Chae - wiceprezes Semicon Strategy Group w Hyundai Motor Company, Heung Soo Kim - wiceprezes wykonawczy i szef Globalnego Biura Strategicznego w Hyundai Motor Group, Peter Schiefer prezes Automotive Division Infineona, Peter Schaefer - wiceprezes wykonawczy ds. sprzedaży, marketingu i dystrybucji Automotive Division Infineona.

źródło: Infineon