Infineon i Honda nawiązują strategiczną współpracę

| Gospodarka Aktualności

Firmy Infineon Technologies AG oraz Honda Motor Co., Ltd. ogłosiły podpisanie protokołu ustaleń (MoU - Memorandum of Understanding), na mocy którego rozpocznie się strategiczna współpraca obu sygnatariuszy. Firmy mają też przeprowadzić rozmowy na temat stabilności dostaw oraz wzajemnego przekazywania wiedzy, a także współpracy przy projektach mających na celu skrócenie czasu wprowadzania technologii na rynek. Honda wybrała firmę Infineon jako partnera w zakresie półprzewodników, by zrealizować przyszłe plany rozwoju produktów i technologii.

Infineon i Honda nawiązują strategiczną współpracę

- Szerokie portfolio produktów i wyjątkowa jakość sprawiły, że staliśmy się cenionym partnerem dla japońskiego przemysłu motoryzacyjnego. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy być partnerem w zakresie półprzewodników w ramach strategicznej współpracy z Hondą. Intensyfikacja długotrwałego partnerstwa jest zawsze potwierdzeniem tworzonej wartości dodanej, a jednocześnie wyrazem zaufania do przyczyniania się do przyszłych sukcesów - powiedział Peter Schiefer, prezes Automotive Division w firmie Infineon.

Infineon będzie wspierać Hondę technologiami, które umożliwią tworzenie konkurencyjnych i zaawansowanych pojazdów. Wsparcie techniczne będzie koncentrować się na obszarze półprzewodników mocy, zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy (ADAS) oraz architektur E/E (Electrical/Electronic), w których obie strony będą współpracować nad nowymi koncepcjami.

źródło: Infineon