Infineon zbuduje największą na świecie fabrykę 200-milimetrowych płytek SiC

| Gospodarka Aktualności

Spółka Infineon Technologies stawia poważny krok w kierunku kształtowania rynku półprzewodników mocy - w szczególności tych opartych na materiałach o szerokim paśmie wzbronionym - poprzez znaczną rozbudowę fabryki w Kulim w Malezji, poza zakres pierwotnej inwestycji ogłoszonej w lutym 2022 r. Ekspansja zostanie wsparta przez zobowiązania klientów obejmujące około 5 mld euro w ramach nowych projektów dla motoryzacji i przemysłu, a także około miliarda euro w postaci przedpłat.

Infineon zbuduje największą na świecie fabrykę 200-milimetrowych płytek SiC

Podczas drugiej fazy budowy Modułu Trzeciego w Kulim, w ciągu najbliższych pięciu lat Infineon zainwestuje dodatkowo do 5 mld euro, co sprawi, że obiekt stanie się największą na świecie fabryką 200-milimetrowych podłoży z węglika krzemu. Inwestycja doprowadzi do osiągnięcia do końca dekady rocznego potencjału przychodów z SiC w wysokości około 7 mld euro, wraz z planowaną konwersją na wytwarzanie 200-milimetrowych płytek SiC w Villach. Ta wysoce konkurencyjna baza produkcyjna pomoże Infineonowi osiągnąć założony cel jakim jest udział w rynku SiC na poziomie 30% pod koniec dekady. Firma jest przekonana, że jej przychody z SiC w roku podatkowym 2025 przekroczą cel określony na miliard euro.

- Rynek węglika krzemu wykazuje coraz szybszy wzrost, nie tylko w motoryzacji, ale także w szerokim zakresie zastosowań przemysłowych, takich jak energetyka słoneczna, magazynowanie energii i ładowanie pojazdów elektrycznych o dużej mocy. Dzięki ekspansji w Kulim zapewnimy sobie pozycję lidera na tym rynku - powiedział Jochen Hanebeck, CEO Infineona.

Infineon pozyskał nowe zobowiązania projektowe w wysokości około 5 mld euro oraz około 1 mld euro przedpłat od obecnych i nowych klientów - w sektorze motoryzacyjnym obejmuje to 6 producentów OEM, w tym 3 z Chin. Wśród klientów są firmy Ford, SAIC i Chery. W dziedzinie energetyki odnawialnej klientami są SolarEdge i 3 wiodące chińskie firmy zajmujące się fotowoltaiką i systemami magazynowania energii. Ponadto Infineon i Schneider Electric uzgodniły rezerwację mocy produkcyjnej obejmującą przedpłaty na produkty energetyczne na bazie krzemu i węglika krzemu. Infineon i poszczególni klienci mają w najbliższej przyszłości przekazać więcej szczegółów w oddzielnych ogłoszeniach. Przedpłaty pozytywnie wpłyną na przepływy pieniężne Infineona w najbliższych latach i zostaną w pełni spłacone w ramach uzgodnionych wolumenów sprzedaży najpóźniej do 2030 roku.

źródło: Infineon