Infineon, finalizując przejęcie GaN Systems, staje się potęgą technologii GaN

| Gospodarka Aktualności

Infineon Technologies AG poinformował o zamknięciu transakcji przejęcia GaN Systems Inc. Wchłonięta firma, mająca siedzibę w Ottawie, oferuje rozwiązania do konwersji energii na bazie azotku galu (GaN) oraz najnowocześniejsze know-how w zakresie ich zastosowań. Zamiar przejęcia GaN Systems przez Infineona, w transakcji gotówkowej o wartości 830 mln dolarów, firmy ogłosiły 2 marca 2023 r.

Infineon, finalizując przejęcie GaN Systems, staje się potęgą technologii GaN

- Technologia GaN toruje drogę do rozwiązań bardziej energooszczędnych i ograniczających emisję CO2, wspierających dekarbonizację. Przejęcie GaN Systems znacznie przyspiesza nasz plan działania w zakresie półprzewodników mocy GaN i jeszcze bardziej wzmacnia pozycję Infineona, jako lidera w dziedzinie systemów zasilania - powiedział Jochen Hanebeck, CEO Infineona.

Infineon zatrudnia obecnie 450 ekspertów w dziedzinie technologii GaN i posiada ponad 350 rodzin patentów dotyczących azotku galu. Uzupełniające się mocne strony obu firm w zakresie własności intelektualnej i zrozumienia aplikacji, a także dobrze wypełniony portfel projektów klientów, stawiają Infineona w doskonałej pozycji do zajmowania się różnymi, szybko rozwijającymi się zastosowaniami.

źródło: Infineon