Do 2026 roku wartość rynku usług IoT przekroczy 149 mld dolarów

Prognoza przygotowana przez MarketsandMarkets wskazuje, że wartość rynku usług IoT skierowanych do profesjonalnych zastosowań, do 2026 roku osiągnie poziom 149,9 mld dolarów, charakteryzując się wskaźnikiem CAGR na poziomie 7,2%. Dla porównania, w roku 2020 sektor ten był wart 98,8 mld dolarów. 

Posłuchaj
00:00

Motorem wzrostu rynku jest szybko rosnąca liczba urządzeń IoT podłączonych do sieci i rozwój technologii komunikacji bezprzewodowej. Na wzrost ten wpływa również rosnąca potrzeba optymalizacji prac w różnych sektorach, a także realizacja rządowych przedsięwzięć w zakresie technologii IoT.

Na podstawie świadczonych usługi konsultingowych IoT oczekuje się, że w okresie prognozy segment doradztwa biznesowego obejmie większość rynku. Usługi takie obejmują podstawowe aspekty strategii biznesowych oraz planowanie związane z wdrażaniem technologii IoT w organizacjach. Prawdopodobnie segment dotyczący małych i średnich przedsiębiorstw będzie rósł z wyższym współczynnikiem CAGR. Raport wskazuje, że małe i średnie firmy wykazują większą elastyczność w realizacji projektów związanych z nowymi technologiami, takimi jak IoT i przetwarzanie w chmurze, ponieważ ich obecny poziom inwestycji w IT nie jest wysoki. W związku z tym takie podmioty mogą szybciej wdrożyć dowolną technologię.

Pod względem wdrożeń oczekuje się, że największy udział w rynku globalnym IoT będzie miała Ameryka Północna, uruchamiając usługi w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Kraje te zapewniają warunki gospodarcze dla większych inwestycji w działalność R&D, co przełoży się na rozwój nowych technologii. Ze względu na wczesne przyjęcie trendów technologicznych, takich jak IoT, chmura, AI, big data i mobilność, północnoamerykańskie organizacje chętnie włączają technologie IoT do swoich procesów. Oczekuje się, że to rozwój w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw oraz przyjęcie cyfryzacji w sektorach produkcyjnych wśród większych firm będzie szczególnie napędzać wzrost rynku usług IoT w Ameryce Północnej.

Źródło: Profit from IoT

Powiązane treści
Do 2026 roku przychody z sektora bezpieczeństwa IoT przekroczą 16 mld dolarów
Bezpieczeństwo w IoT stanie się wymogiem prawnym
Chiny zajmą czołową pozycję w sektorze IoT
LoRa przyspiesza rozwój IoT
Microsoft, CHT i Teco opracują rozwiązania dla Przemysłu 4.0
Przyszłość inteligentnych budynków będzie kształtować IoT
Zobacz więcej w kategorii: Gospodarka
Zasilanie
Trina Storage i Stiemo zbudują w krajach bałtyckich sieć potężnych magazynów energii
Projektowanie i badania
Dania chce mieć najpotężniejszy na świecie komputer kwantowy
Elektromechanika
Dold wzmacnia międzynarodową obecność - tworzy nowy oddział sprzedaży w Polsce
Projektowanie i badania
Tranzystory diamentowe odmienią elektronikę dużej mocy
Zasilanie
Nowy standard ładowania EV: EVerged i AMPECO połączą siły, by stworzyć sieć 5000 punktów w 2 lata
Aktualności
Portugalia potęgą w zakresie centrów danych?
Zobacz więcej z tagiem: Mikrokontrolery i IoT
Gospodarka
Nowa platforma Payara Qube upraszcza wdrażanie aplikacji Java w chmurze
Gospodarka
Najmniejszy na świecie komputer z Intel Core 13. generacji – AAEON de next-RAP8 wkracza na rynek embedded
Technika
Dotykowe czujniki indukcyjne - nowy wymiar interfejsu HMI

Komponenty indukcyjne

Podzespoły indukcyjne determinują osiągi urządzeń z zakresu konwersji mocy, a więc dążenie do minimalizacji strat energii, ułatwiają miniaturyzację urządzeń, a także zapewniają zgodność z wymaganiami norm w zakresie EMC. Stąd rozwój elektromobilności, systemów energii odnawialnej, elektroniki użytkowej sprzyja znacząco temu segmentowi rynku. Zapotrzebowanie na komponenty o wysokiej jakości i stabilności płynie ponadto z aplikacji IT, telekomunikacji, energoelektroniki i oczywiście sektorów specjalnych: wojska, lotnictwa. Pozytywnym zauważalnym zjawiskiem w branży jest powolny, ale stały wzrost zainteresowania klientów rodzimą produkcją pomimo wyższych cen niż produktów azjatyckich. Natomiast paradoksalnie negatywnym zjawiskiem jest fakt, że jakość produktów azjatyckich jest coraz lepsza i jeśli stereotyp "chińskiej bylejakości" przestanie być popularny, to rodzima produkcja będzie miała problem z utrzymaniem się na rynku bez znaczących inwestycji w automatyzację i nowe technologie wykonania, kontroli jakości i pomiarów.
Zapytania ofertowe
Unikalny branżowy system komunikacji B2B Znajdź produkty i usługi, których potrzebujesz Katalog ponad 7000 firm i 60 tys. produktów