Rohde & Schwarz przejmuje Zurich Instruments

| Gospodarka Pomiary

Rohde & Schwarz kupił szwajcarską firmę Zurich Instruments - lidera technologicznego w dziedzinie testów i pomiarów. Przejęcie pomoże firmie Rohde & Schwarz w dalszym rozwoju w tym zakresie. Zurich Instruments AG będzie działać jako spółka w pełni zależna, przy czym wszystkie jej działy - od rozwoju i produkcji po marketing i sprzedaż - pozostaną na dotychczasowych miejscach.

Rohde & Schwarz przejmuje Zurich Instruments

Założona w 2008 roku firma Zurich Instruments klientom naukowym i przemysłowym oferuje najnowocześniejsze systemy testowe i pomiarowe. Zatrudnia ponad 100 pracowników w swojej centrali w Zurychu oraz w biurach regionalnych w Chinach, USA, Francji, Korei Południowej, Japonii i we Włoszech. Ma dobrze rozwiniętą sieć kontaktów i bogate doświadczenie w akademickich badaniach z dziedziny fizyki.

W roku podatkowym 2019/2020 firma Rohde & Schwarz wygenerowała 2,58 mld euro przychodów. Firma zatrudnia 12,3 tys. wysoko wykwalifikowanych pracowników w ponad 70 krajach. Opracowuje, produkuje i sprzedaje szeroką gamę elektronicznych wyrobów dla przemysłu, operatorów infrastruktury oraz klientów rządowych.

Dla obu firm ogromny potencjał ma rynek testów i pomiarów dla obliczeń kwantowych. Obsługa i konserwacja wielkoskalowego komputera kwantowego wymaga wielu specyficznych rozwiązań badawczych.

źródło: electronicsB2B