Xiaomi będzie produkować samochody elektryczne

| Gospodarka Projektowanie i badania

Xiaomi założyło działalność związaną z pojazdami elektrycznymi (EV) pod nazwą Xiaomi EV Company Limited i 1 września zakończyło rejestrację firmy w Chinach, z kapitałem zakładowym w wysokości 10 mld CNY (1,55 mld dolarów). Rejestracja nastąpiła wkrótce po ogłoszeniu przez Xiaomi nabycia firmy DeepMotion, dostarczającej systemy autonomicznej jazdy. Xiaomi po raz pierwszy ujawniło swoje plany produkcji pojazdów elektrycznych pod koniec marca.

Xiaomi będzie produkować samochody elektryczne

W oparciu o ugruntowaną pozycję na rynku telefonów komórkowych i sprzętu IoT, oczekuje się, że Xiaomi stanie się głównym producentem komputerów PC i pojazdów elektrycznych. Łańcuch dostaw samochodów mocno różni się od tego związanego z technologiami teleinformatycznymi. Proces certyfikacji produktów w łańcuchu dostaw samochodów zajmuje znacznie więcej czasu i jest bardziej złożony. Poziom bezpieczeństwa i marka samochodu są ważniejsze dla konsumentów niż cena.

Przedsiębiorstwo założone przez Xiaomi zatrudnia już 300 osób. Zespół rozpoczął badania rynku i globalnego łańcucha dostaw pojazdów elektrycznych.

źródło: Digitimes