Amazon zaoferuje moc obliczeniową komputerów kwantowych

| Gospodarka Aktualności

Amazon Web Services ma oferować usługę, w ramach której udostępni moc obliczeniową komputerów kwantowych w Europie przy użyciu systemu Oxford Quantum Computers (OGC). OQC już wcześniej udostępniło moc obliczeniową w formie usługi. 8-kubiotowy komputer kwantowy o nazwie Lucy zostanie wprowadzony do oferty Amazon Braket w lutym 2022 roku.

Amazon zaoferuje moc obliczeniową komputerów kwantowych

Wprowadzenie komputerów kwantowych OQC do Amazon Braket jest naturalnym, kolejnym krokiem w rozszerzaniu działalności w Europie. Umowa z AWS ułatwi firmom i naukowcom w regionie dostęp do najnowocześniejszego sprzętu, dzięki czemu będą mogli dalej prowadzić badania z kwantami.

Zlokalizowany w Wielkiej Brytanii komputer kwantowy Lucy zapewni dostęp w dogodnych europejskich strefach czasowych, niskie opóźnienia i dane przechowywane w Wielkiej Brytanii, a nie w USA, co pomoże złagodzić obawy klientów dotyczące prywatności i bezpieczeństwa danych. Rząd brytyjski zamówił również komputer kwantowy w amerykańskiej firmie Rigetti. Został on zbudowany w Oksfordzie i zostanie uruchomiony mniej więcej w tym samym czasie, aby wspierać brytyjskich naukowców.

źródło: EE News Europe

Zobacz również