Sanan Optoelectronics zainwestuje w produkcję chipów mini i microLED

| Gospodarka Optoelektronika

Największy chiński producent epitaksjalnych płytek krzemowych i chipów LED Sanan Optoelectronics ogłosił inwestycję w wysokości 7,9 mld jenów (1,24 mld dolarów). Jej celem jest przygotowanie linii produkcyjnych dla chipów miniLED i microLED.

Sanan Optoelectronics zainwestuje w produkcję chipów mini i microLED

Według źródeł roczna zdolność produkcyjna w zakresie wafli krzemowych dla chipów mini- i microLED na bazie GaN wyniesie 1,61 mln sztuk. W przypadku układów opartych o GaAs wyniesie 750 tys. płytek. Moc produkcyjna w zakresie jednostek podświetlenia miniLED dla wyświetlaczy o rozdzielczości 4K wyniesie 84 tys. sztuk.

Sanan został dostawcą podświetlania miniLED dla takich firm, jak Apple, Samsung Electronics i TCL. Na potrzeby badań i rozwoju microLED Sanan utworzył dwie spółki o charakterze joint venture. Pierwsza prowadzona jest z chińskim producentem paneli OLED Visionox Technology. Druga działa z firmą LCD China Star Optoelectronics Technology.

Chiński dostawca EMS Wingtech Technology, który od wielu lat specjalizuje się w dostarczaniu półprzewodników do zastosowań motoryzacyjnych, ogłosił, że zajmie się rozwojem i produkcją małych wyświetlaczy LCD z podświetleniem LED i microLED.

źródło: DigiTimes

Zobacz również