Rynek opakowań LED przekroczył 17 mld dolarów

| Gospodarka Optoelektronika

Zgodnie z danymi przygotowanymi przez agencję analityczną TrendForce, w 2021 roku rynek opakowań LED osiągnął wartość 17,56 mld dolarów, co oznacza wzrost o 15,4%. Trzech największych producentów — Nichia, amsOSRAM i SamsungLED — odpowiadało za 29,5% światowych dostaw.

Rynek opakowań LED przekroczył 17 mld dolarów

Przychody firmy Nichia, generowane przez sprzedaż podświetlenia LED, spadły z powodu rosnącej popularności ekranów OLED. Jednak, dzięki szybkiemu wzrostowi przychodów na rynkach lamp błyskowych LED i samochodowego oświetlenia LED, wzrost przychodów utrzymał się na zadowalającym poziomie, co stawia firmę Nichia na pierwszym miejscu pod względem dostaw na światowym rynku.

Firma ams OSRAM, która przoduje na rynku oświetlenia do samochodów klasy premium i pojazdów EV, korzystając na wzroście zamówień na oświetlenie ogrodnicze i czujniki podczerwieni, pod względem przychodów zajmuje drugie miejsce na rynku opakowań LED, Samsung LED zajął miejsce trzecie.

Pozostałych dziesięciu czołowych producentów LED uzupełniają firmy: Seoul Semiconductor, Lumileds, MLS, Everlight, LITEON, Nationstar i Hongli.

Seoul Semiconductor odnotował wzrost przychodów ze sprzedaży podświetlenia dla dużych ekranów i samochodowych diod LED. Również firma Lumileds osiągnęła dobre wyniki w dziedzinie samochodowych diod LED i standardowego oświetlenia. Dodatkowo wprowadziła na rynek nowe diody LED do oświetlenia komercyjnego, ogrodniczego i architektonicznego, w celu zwiększenia udziału w rynku.

MLS, Nationstar i Hongli znacząco zwiększyły swoje przychody w segmencie komponentów LED do wyświetlaczy i oświetlenia.

źródło: Electronics Weekly

Zobacz również