Grupa SK przedstawiła plany inwestycyjne do 2030 roku

| Gospodarka Projektowanie i badania

SK Group, do której należą m.in. podmioty SK Hynix i SK Innovation planuje zainwestować 22 mld dolarów w amerykańskie sektory technologiczne. Wydatki obejmą projekty w zakresie półprzewodników, odnawialnych źródeł energii i biotechnologii.

Grupa SK przedstawiła plany inwestycyjne do 2030 roku

Obok tych inwestycji grupa realizuje przedsięwzięcie o wartości 7 mld dolarów, w ramach którego we współpracy ze spółką typu joint venture, założoną przez koncern Ford Motor, powstaną dwie gigafabryki w Tennessee i Kentucky. Na sam rozwój półprzewodników grupa zamierza przeznaczyć 15 mld dolarów. Kwota 5 mld dolarów zostanie wydana na firmy specjalizujące się w systemach ładowania pojazdów elektrycznych, produkcji wodoru i materiałach do produkcji akumulatorów.

Ogłoszone niedawno 22 mld dolarów są częścią inwestycji o wartości 52 mld dolarów, ogłoszonej przez prezesa SK Goup w zeszłym roku. Zakłada ona dofinansowanie rozwoju wymienionych amerykańskich sektorów do 2030 roku. W maju grupa SK poinformowała, że w ciągu najbliższych pięciu lat w Korei Południowej i za granicą zainwestuje 247 bln wonów (195,24 mld dolarów) w sektory półprzewodników, baterii i biotechnologii.

źródło: Nikkei Asia

Zobacz również