Apple zainwestował w Japonii ponad 100 mld dolarów

| Gospodarka Aktualności

Firma Apple poinformowała, że w ciągu ostatnich pięciu lat zainwestowała w japońską sieć dostaw ponad 100 miliardów dolarów. W oświadczeniu Apple wskazał, że zwiększył swoje wydatki na dostawców w Japonii o ponad 30% od 2019 roku, a zbudowana tam sieć obejmuje prawie 1000 firm, od międzynarodowych po rodzinne.

Apple zainwestował w Japonii ponad 100 mld dolarów

Dla rozwoju i podkreślenia ogromnej roli współpracy, CEO Apple Tim Cook był z wizytą w prefekturze Kumamoto w południowo-zachodniej Japonii, gdzie znajdują się fabryki wielu wiodących firm półprzewodnikowych i technologicznych, w tym jedna budowana przez Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. Firmę Sony Group Corp amerykański potentat nazywa jednym ze swoich największych dostawców w Japonii produkujących czujniki obrazu do iPhone'ów, jednocześnie wymieniając jako partnerów średnie i małe przedsiębiorstwa, w tym firmę tekstylną Inoue Ribbon Industry Co i eksperta w zakresie technologii cienkowarstwowych - Shincron Co.

Według firmy Apple do 2030 r. 29 japońskich dostawców zobowiązało się do przejścia na energię odnawialną w obszarach biznesowych powiązanych z Apple, w tym Sony, Murata Manufacturing Co, Keiwa Inc, Fujikura i Sumitomo Electric Industries.

źródło: Reuters