Panasonic Holdings będzie produkować akumulatory EV dla Lucid Group

| Gospodarka Zasilanie

Dostawca akumulatorów montowanych w pojazdach Tesli poinformował, że zawarł umowę dotyczącą zaopatrywania w akumulatory litowo-jonowe producenta samochodów elektrycznych - Lucid Group. Japońska firma stara się w ten sposób poszerzyć grupę swoich klientów. Lucid będzie wykorzystywać akumulatory Panasonic w swoich modelach o dużym zasięgu Lucid Air oraz SUV-ach Gravity, których produkcja rozpocznie się w 2024 roku.

Panasonic Holdings będzie produkować akumulatory EV dla Lucid Group

W sierpniu Lucid obniżył o połowę prognozę produkcji pojazdów elektrycznych, tłumacząc ten krok wystąpieniem nadzwyczajnych wyzwań związanych z łańcuchem dostaw i logistyką. Firma, twierdząc, że ma 37 tys. rezerwacji, spodziewa się wyprodukować w 2022 roku od 6 do 7 tys. luksusowych pojazdów elektrycznych.

Niemal cała produkcja akumulatorów samochodowych firmy Panasonic trafia obecnie do Tesli. Jednocześnie wiodący amerykańscy producenci samochodów elektrycznych szybko zwiększają produkcję. Panasonic, który planuje zbudować w Kansas nową fabrykę akumulatorów o wartości 4 mld dolarów, korzysta z rosnącego popytu, jednak przedstawiciele japońskiej firmy są ostrożni, jeśli chodzi o poleganie w dużym stopniu na jednym kliencie.

źródło: Reuters

Zobacz również